Om Mm4 Consulting AS
Mm4 Consulting AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Selskapet er registrert som konkurs. Torkild Harald Moen er styrets leder. I 2024 hadde Mm4 Consulting AS en omsetning på 3,52 mill kr, en nedgang på 33 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 134,94K kr. Egenkapitalen var −484,49K kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Torkild Harald Moen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 104 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Skien, og ett av 15 803 i Norge. Det ble etablert samme år som 997 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Rådgivning og prosjektledelse innen IT, HR, anskaffelser og øvrig forretningsdrift.
Formål
Rådgivning og prosjektledelse.
Økonomi
Balanse
2024| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3,52 mill kr | −125,72K kr | −134,94K kr | 1,79 mill kr | −484,49K kr | 2,28 mill kr |
| 2023 | 5,24 mill kr | −274,71K kr | −282,07K kr | 2,15 mill kr | −349,54K kr | 2,50 mill kr |
| 2022 | 3,63 mill kr | −133,54K kr | −146,02K kr | 1,09 mill kr | −67,48K kr | 1,16 mill kr |
| 2021 | 178,25K kr | 48,71K kr | 48,54K kr | 223,21K kr | 78,54K kr | 144,66K kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 49 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 83 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 20.11.2021Bostyrer
1Sist endret 31.01.2025Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Torkild Harald Moen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mm4 Consulting AS | BEDR | Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer | Skien | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.1.2025 | Konkursåpning ↗ |
| 25.1.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.1.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.11.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.11.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 48,8 % av driftsinntektene — 24,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -3,6 % | 7,4 % |
| Resultatmargin | -3,8 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | -27,0 % | 57,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,78 | 1,73 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -32,8 % | +2,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 48,8 % | 24,3 % |
| Lønnskostnad | 49,0 % | 48,8 % |
| Annen driftskostnad | 5,3 % | 11,1 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Godkjenninger og registre
Mm4 Consulting AS har status «Ikke Godkjent» i Arbeidstilsynets bemanningsforetaksregister.
Statusen er gjengitt slik den står i registeret. Det er oppdragsgivers ansvar å kontrollere status hos Arbeidstilsynet før innleie.
Kilde: Arbeidstilsynet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Mm4 Consulting AS
Hvor stor er bransjen Mm4 Consulting AS tilhører?
Mm4 Consulting AS er ett av 104 selskaper innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Skien, og ett av 15 803 på landsbasis.
Hvor lenge har Mm4 Consulting AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mm4 Consulting AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 44 % av selskapene i bransjen.
Er Mm4 Consulting AS fortsatt i drift?
Det er registrert konkurs for Mm4 Consulting AS (åpnet 31.01.2025). Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Mm4 Consulting AS?
Mm4 Consulting AS er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer (næringskode 62.200). Registrert aktivitet: Rådgivning og prosjektledelse innen IT, HR, anskaffelser og øvrig forretningsdrift.
Hvilke eiere står bak Mm4 Consulting AS?
Mm4 Consulting AS eies i hovedsak av Torkild Harald Moen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2024.
Går Mm4 Consulting AS med overskudd?
I sitt siste innleverte regnskap (2024) omsatte Mm4 Consulting AS for 3,52 mill kr. Årsresultatet ble et underskudd på 134,94K kr.
Hvor mye egenkapital har Mm4 Consulting AS?
Ved utgangen av 2024 hadde Mm4 Consulting AS en egenkapital på −484,49K kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −27 %.
Hvor stor aksjekapital har Mm4 Consulting AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Mm4 Consulting AS er 30,00K kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.