Selmer Supra III AS
- Omsetning
- 46,7 mill
- +0,8 %
- Resultat
- 3,3 mill
- 5 års regnskap
Om Selmer Supra III AS
Selmer Supra III AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utenriks sjøfart med gods. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Selskapet er under avvikling. Sarang Chandorkar er styrets leder. I 2025 hadde Selmer Supra III AS en omsetning på 46,72 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,27 mill kr. Egenkapitalen var 85,43 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Wehr Schiffahrts Gmbh & Co Kg med 21,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 570 innen utenriks sjøfart med gods i Oslo, og ett av 1 539 i Norge. Det ble etablert samme år som 68 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (91 %).
Aktivitet
Rederivirksomhet
Formål
Kjøpe, eie og operere skipet MV "Aegir Selmer" ("Skipet"), og hva som hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/928130193
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928130193" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928130193",
"name": "SELMER SUPRA III AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "50.201",
"nace_desc": "Utenriks sjøfart med gods",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928130193" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Selmer Supra III AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Selmer Supra III AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Selmer Supra III AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,8 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 46,72 mill kr | 4,71 mill kr | 3,27 mill kr | 167,69 mill kr | 85,43 mill kr | 82,26 mill kr |
| 2024 | 46,32 mill kr | −13,84 mill kr | −31,03 mill kr | 157,95 mill kr | 62,84 mill kr | 95,11 mill kr |
| 2023 | 70,95 mill kr | 22,84 mill kr | 6,79 mill kr | 175,15 mill kr | 78,31 mill kr | 96,84 mill kr |
| 2022 | 43,69 mill kr | −12,24 mill kr | −30,09 mill kr | 177,12 mill kr | 54,30 mill kr | 122,83 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −70 kr | −70 kr | 24 360 kr | 24 360 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 100 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 380 000 kr
API og MCPGET /company/928130193/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928130193/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928130193",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 46717730,
"operating_profit": 4712328,
"net_profit": 3271597,
"equity": 85429653,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 46324857,
"operating_profit": -13843536,
"net_profit": -31026250,
"equity": 62836870,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928130193" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Selmer Supra III AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Selmer Supra III AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Selmer Supra III AS per år.
Roller og styre6
Styre
3Sist endret 23.09.2022Regnskapsfører
1Sist endret 20.10.2025Revisor
1Sist endret 07.01.2026Forretningsfører
1Sist endret 13.11.2021API og MCPGET /company/928130193/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928130193/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928130193",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928130193" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Selmer Supra III AS?
List alle roller i Selmer Supra III AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Selmer Supra III AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Fjellbakke AS7,6 %
- Horn Bull AShadde 7,6 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Wehr Schiffahrts Gmbh & Co Kg | Selskap | Ordinære aksjer | 21,7 % | 3 258 671 |
| Bergshav Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,3 % | 3 045 702 |
| Kingsford Shipping AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,0 % | 2 998 046 |
| Skips AS Pelagos | Selskap | Ordinære aksjer | 7,6 % | 1 143 786 |
| Fjellbakke AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7,6 % | 1 137 193 |
| Falconara Holding N.v. | Selskap | Ordinære aksjer | 5,0 % | 749 887 |
| Dutch Oceans Capital B.v. | Selskap | Ordinære aksjer | 3,0 % | 449 932 |
| Nova - Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,0 % | 449 932 |
| AS Bjørn Investor | Selskap | Ordinære aksjer | 2,5 % | 375 754 |
| Granhaug Industrier AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,7 % | 250 503 |
16 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928130193/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928130193/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928130193",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "WEHR SCHIFFAHRTS GMBH & CO KG",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 21.73,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "BERGSHAV INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 20.31,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 16
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928130193" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Selmer Supra III AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Selmer Supra III AS eier Wehr Schiffahrts Gmbh & Co Kg, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Selmer Supra III AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 28 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Selmer Supra III AS | BEDR | Utenriks sjøfart med gods | Oslo | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.9.2026 | Oppløsning ↗ |
| 31.8.2026 | Utdeling av utbytte - fullmakt ↗ |
| 8.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.1.2026 | Revisor ↗ |
| 21.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.3.2025 | Kapital ↗ |
| 4.3.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 4.3.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2024 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928130193/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928130193/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928130193",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-14", "type": "Oppløsning", … },
{ "dato": "2026-08-31", "type": "Utdeling av utbytte - fullmakt", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928130193" })Spør AI-assistenten
Når leverte Selmer Supra III AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Selmer Supra III AS sist endret?
Har Selmer Supra III AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder avvikling:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 99,8 % av driftsinntektene — 86,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,1 % | 19,4 % |
| Resultatmargin | 7,0 % | 15,5 % |
| Egenkapitalandel | 50,9 % | 60,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,13 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 0,96 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,8 % | 5,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,8 % | +0,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 99,8 % | 13,8 % |
| Avskrivninger | 21,6 % | 16,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928130193/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928130193/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928130193",
"nace_code": "50.201",
"industry_count": 1301,
"revenue": { "value": 46717730, "percentile": 0.7258 },
"operating_margin": { "value": 0.1009, "percentile": 0.4175 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928130193" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Selmer Supra III AS blant de 1301 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Selmer Supra III AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Selmer Supra III AS blant de største selskapene innen utenriks sjøfart med gods?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+217 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Selmer Supra III AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Selmer Supra III AS?
Det er registrert 1 539 selskaper i Norge innen utenriks sjøfart med gods, hvorav 570 i Oslo.
Er Selmer Supra III AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 39 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 68 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Selmer Supra III AS fortsatt i drift?
Selmer Supra III AS er under avvikling. Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hvilken selskapsform har Selmer Supra III AS?
Selmer Supra III AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Selmer Supra III AS?
Selmer Supra III AS eies i hovedsak av Wehr Schiffahrts Gmbh & Co Kg (21,7 %). Totalt er det registrert 16 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Selmer Supra III AS?
Selmer Supra III AS hadde i 2025 en omsetning på 46,72 mill kr og et overskudd på 3,27 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Selmer Supra III AS?
I 2025 hadde Selmer Supra III AS et driftsresultat på 4,71 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 10,1 %.
Hvem er revisor for Selmer Supra III AS?
Selmer Supra III AS bruker Clarksons Business Management AS som regnskapsfører og Cedra Norge AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.