Eleven Points AS
Org.nr 927628694
Om Eleven Points AS
Eleven Points AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med klær. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Selskapet er under tvangsavvikling. Jørgen Brandsdal Berge er daglig leder, og Jørgen Brandsdal Berge er styreleder. I 2023 hadde Eleven Points AS en omsetning på 3,94 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 111 468 kr. Egenkapitalen var 305 898 kr ved utgangen av 2023. Største aksjonær er Norecom Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 53 innen detaljhandel med klær i Skien, og ett av 5 461 i Norge. Det ble etablert samme år som 388 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Handelsvirksomhet engros med brann- og annet redningstøy til nødetater. Handelsvirksomhet engros med rednings- og beskyttelsesutstyr til nødetater. Annet som naturlig sammenfaller med dette. Samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
Formål
Salg av varer og tjenester innen sikkerhet og sikkerhetsutstyr og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
Økonomi
Balanse
2023| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 3,94 mill kr | 85 906 kr | 111 468 kr | 3,33 mill kr | 305 898 kr | 3,03 mill kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 294 430 kr | 294 430 kr | 0 kr |
| 2021 | 0 kr | −5 570 kr | −5 570 kr | 294 430 kr | 294 430 kr | 0 kr |
| 2020 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2023-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 82 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 53 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 27.09.2024Styre
1Sist endret 25.11.2024Bostyrer
1Sist endret 22.07.2026Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Norwegian Trading Group AShadde 50 %
- Norecom Holding AS50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Norecom Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Eleven Points AS | BEDR | Detaljhandel med klær | Skien | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Tvangsoppløsning ↗ |
| 19.3.2026 | Varsel om tvangsoppløsning ↗ |
| 25.11.2024 | Styre ↗ |
| 12.11.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.10.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 29.10.2024 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 27.9.2024 | Daglig leder ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.5.2023 | Rettelse av foretaksnavn ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Ukjent(Bostyrer)
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder tvangsavvikling:Nei→Ja
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 82,4 % av driftsinntektene — 29,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,2 % | 1,7 % |
| Resultatmargin | 2,8 % | 0,8 % |
| Egenkapitalandel | 9,2 % | 34,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,07 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 9,89 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 36,4 % | 5,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 82,4 % | 53,2 % |
| Lønnskostnad | 1,2 % | 23,6 % |
| Annen driftskostnad | 13,9 % | 18,9 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlige anbud
Eleven Points AS har vunnet 1 offentlig anbud og organisert 2 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.12.2024 | Vinner | Anskaffelse - Vernebekledning og feierbekledning til brannvesenet, 2023 | Ikke stedbunden | − | 7,20 mill kr | Tildelt |
| 24.6.2024 | Rådgiver | Uniform og vernebekledning - Sarpsborg brannvesen | Viken | 13.4.2026 | − | Tildelt |
| 16.5.2024 | Rådgiver | Rammeavtaler for bekledning, personlig felt-, verne- og sikringsutstyr til Sivilforsvaret | Ikke stedbunden | 5.5.2028 | 99,00 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
Lignende selskaper
AIOgså i Skien
1 000+ til i Skien →Godt å vite om Eleven Points AS
Hvor stor er bransjen Eleven Points AS tilhører?
Eleven Points AS er ett av 53 selskaper innen detaljhandel med klær i Skien, og ett av 5 461 på landsbasis.
Hvor lenge har Eleven Points AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Eleven Points AS ble etablert i 2021 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 47 % av selskapene i bransjen.
Hva har skjedd med Eleven Points AS?
Eleven Points AS er under tvangsavvikling. Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Eleven Points AS med?
Eleven Points AS er registrert i bransjen Detaljhandel med klær (næringskode 47.710). Registrert aktivitet: Handelsvirksomhet engros med brann- og annet redningstøy til nødetater.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Eleven Points AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Eleven Points AS?
Jørgen Brandsdal Berge er registrert som daglig leder i Eleven Points AS.
Hvem er styreleder i Eleven Points AS?
Styrets leder i Eleven Points AS er Jørgen Brandsdal Berge.
Hvilke eiere står bak Eleven Points AS?
Største aksjonær i Eleven Points AS er Norecom Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2024.
Hva omsatte Eleven Points AS for i 2023?
Siste tilgjengelige regnskap (2023) viser en omsetning på 3,94 mill kr. Egenkapitalen var 305 898 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Eleven Points AS?
Driftsresultatet for 2023 var 85 906 kr (driftsmargin 2,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.