Marthinsen & Co AS
- Omsetning
- 8,0 mill
- +54,2 %
- Resultat
- 450 049
- +17,2 %
Om Marthinsen & Co AS
Marthinsen & Co AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Godstransport på vei. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Selskapet er registrert som konkurs. Sabina Marthinsen er daglig leder, og Sabina Marthinsen er styreleder. I 2024 hadde Marthinsen & Co AS en omsetning på 8,00 mill kr, en økning på 54 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 450 049 kr. Egenkapitalen var 120 621 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Sabina Marthinsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 105 innen godstransport på vei i Oslo, og ett av 11 307 i Norge. Det ble etablert samme år som 639 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Utleie av egen arbeidskraft spesielt i tilknytning til transport.
Formål
Utleie av arbeidskraft. Konsulenttjenester innen salg og service. Deltagelse i annen forretningsvirksomhet og hva som står i forbindelse hermed.
API og MCPGET /company/927458314
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927458314" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927458314",
"name": "MARTHINSEN & CO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "49.410",
"nace_desc": "Godstransport på vei",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927458314" })Spør AI-assistenten
Når ble Marthinsen & Co AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Marthinsen & Co AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Marthinsen & Co AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2024 · +54,2 % fra 2023 · +277 % over 3 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 8,00 mill kr | 590 049 kr | 450 049 kr | 2,77 mill kr | 120 621 kr | 2,65 mill kr |
| 2023 | 5,19 mill kr | 511 805 kr | 383 991 kr | 1,62 mill kr | 70 572 kr | 1,55 mill kr |
| 2022 | 5,10 mill kr | 874 086 kr | 667 732 kr | 2,59 mill kr | 36 581 kr | 2,56 mill kr |
| 2021 | 2,12 mill kr | 571 404 kr | 444 420 kr | 1,70 mill kr | 168 850 kr | 1,53 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 73 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 53 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 45 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927458314/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927458314/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927458314",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 8001481,
"operating_profit": 590049,
"net_profit": 450049,
"equity": 120621,
…
},
{ "year": 2023, "revenue": 5188113, "operating_profit": 511805, "net_profit": 383991, "equity": 70572, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927458314" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Marthinsen & Co AS i 2024?
Hvor mye vokste omsetningen til Marthinsen & Co AS fra 2023 til 2024?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Marthinsen & Co AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 26.09.2023Styre
1Sist endret 20.06.2023Bostyrer
1Sist endret 25.06.2026API og MCPGET /company/927458314/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927458314/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927458314",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927458314" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Marthinsen & Co AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Marthinsen & Co AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Marthinsen & Co AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Epirus AShadde 20 %
- Micos Analyse Og Rådgivning AShadde 20 %
- Sabina Marthinsen60 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sabina Marthinsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927458314/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927458314/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927458314",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927458314" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Marthinsen & Co AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Marthinsen & Co AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Marthinsen & Co AS | BEDR | Godstransport på vei | Oslo | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Revisor ↗ |
| 25.6.2026 | Konkursåpning ↗ |
| 25.9.2025 | Revisor ↗ |
| 22.9.2025 | Manglende roller ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.9.2023 | Daglig leder ↗ |
| 3.7.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.6.2023 | Styre ↗ |
| 20.6.2023 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927458314/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927458314/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927458314",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-06-25", "type": "Konkursåpning", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927458314" })Spør AI-assistenten
Når leverte Marthinsen & Co AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Marthinsen & Co AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Marthinsen & Co AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→-
- Endring i roller og styre−CROWE PARTNER REVISJON AS(Revisor)
- Endring i roller og styre−KLC AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Endring i roller og styre+Ukjent(Bostyrer)
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 73,3 % av driftsinntektene — 42,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,4 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 5,6 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 4,4 % | 38,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,04 | 1,51 |
| Gjeldsgrad | 21,96 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 373,1 % | 11,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +54,2 % | +5,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,6 % | 8,0 % |
| Lønnskostnad | 73,3 % | 30,6 % |
| Annen driftskostnad | 17,7 % | 44,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927458314/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927458314/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927458314",
"nace_code": "49.410",
"industry_count": 4734,
"revenue": { "value": 8001481, "percentile": 0.7022 },
"operating_margin": { "value": 0.0737, "percentile": 0.6365 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927458314" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Marthinsen & Co AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Marthinsen & Co AS på i bransjen?
Hvor ligger Marthinsen & Co AS blant de 4734 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Marthinsen & Co AS
Hvor stor er bransjen Marthinsen & Co AS tilhører?
Marthinsen & Co AS er ett av 1 105 selskaper innen godstransport på vei i Oslo, og ett av 11 307 på landsbasis.
Hvor lenge har Marthinsen & Co AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Marthinsen & Co AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 35 % av selskapene i bransjen.
Er Marthinsen & Co AS konkurs?
Det er registrert konkurs for Marthinsen & Co AS (åpnet 24.06.2026). Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Marthinsen & Co AS?
Marthinsen & Co AS er registrert i bransjen Godstransport på vei (næringskode 49.410). Registrert aktivitet: Utleie av egen arbeidskraft spesielt i tilknytning til transport.
Hva slags selskap er Marthinsen & Co AS?
Organisasjonsformen til Marthinsen & Co AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Marthinsen & Co AS?
Sabina Marthinsen er registrert som daglig leder i Marthinsen & Co AS.
Hvilke eiere står bak Marthinsen & Co AS?
Største aksjonær i Marthinsen & Co AS er Sabina Marthinsen med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Marthinsen & Co AS for i 2024?
Marthinsen & Co AS hadde i 2024 en omsetning på 8,00 mill kr og et overskudd på 450 049 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Marthinsen & Co AS?
Ved utgangen av 2024 hadde Marthinsen & Co AS en egenkapital på 120 621 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 4,4 %.
Hvor stor aksjekapital har Marthinsen & Co AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Marthinsen & Co AS er 30 000 kr (300 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.