Hopp til innhold
Nytt: prøv API og MCP gratis.Kom i gang
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Intrahouse Data Centers AS

Org.nr 927410362

Om Intrahouse Data Centers AS

Intrahouse Data Centers AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sør-Varanger, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Selskapet er under tvangsavvikling. Cedric Wouter Boerma er daglig leder, og Cedric Wouter Boerma er styreleder. I 2025 hadde Intrahouse Data Centers AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 880 897 kr. Egenkapitalen var −5,40 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Intrahouse AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester i Sør-Varanger, og ett av 910 i Norge. Det ble etablert samme år som 66 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).

Aktivitet og formål

Etablere og drifte datasentre, herunder investere i selskaper, eiendom og utstyr, samt alt annet som naturlig faller sammen med dette, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler2,80 mill kr
Anleggsmidler3 %90 000 krOmløpsmidler97 %2,71 mill kr
Egenkapital og gjeld2,80 mill kr
Innskutt egenkapital1 %24 430 krOpptjent egenkapital-193 %−5,42 mill krLangsiktig gjeld8 %230 000 krKortsiktig gjeld284 %7,97 mill kr
Resultatdetaljer
Ordinært resultat før skatt−880 897 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−880 897 kr−880 897 kr2,80 mill kr−5,40 mill kr8,20 mill kr
20242,04 mill kr−397 264 kr−397 264 kr8,51 mill kr−4,52 mill kr13,03 mill kr
2023545 901 kr−4,15 mill kr−4,15 mill kr7,10 mill kr−4,12 mill kr11,22 mill kr
20223,15 mill kr1,24 mill kr970 450 kr5,37 mill kr27 680 kr5,34 mill kr
20210 kr0 kr0 kr84 430 kr24 430 kr60 000 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 19.03.2026
Daglig leder

Styre

1Sist endret 19.03.2026
Styrets leder

Regnskapsfører

1Sist endret 08.05.2026
Regnskapsfører
repr. INORD REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Bostyrer

1Sist endret 09.06.2026
Ukjent
Bostyrer

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Intrahouse ASSelskapOrdinære aksjer100.0 %30 000

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Intrahouse Data Centers ASBEDRDatainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenesterSør-Varanger

Kunngjøringer15

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Endring i roller og styre
    +Ukjent(Bostyrer)
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Under tvangsavvikling:NeiJa
  5. Endring i roller og styre
    +INORD REGNSKAP AS(Regnskapsfører)

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 119,5 % av driftsinntektene — 95,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel-192,6 %38,7 %
Likviditetsgrad0,341,05
Omsetningsvekst (siste år)-100,0 %+6,9 %
Andel av driftsinntekter2024Bransjemedian
Annen driftskostnad119,5 %24,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Folk spør om Intrahouse Data Centers AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Intrahouse Data Centers AS?

Det er registrert 910 selskaper i Norge innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester, hvorav 3 i Sør-Varanger.

Er Intrahouse Data Centers AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 37 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 66 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Intrahouse Data Centers AS konkurs?

Intrahouse Data Centers AS er under tvangsavvikling. Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.

Hvilken bransje tilhører Intrahouse Data Centers AS?

Intrahouse Data Centers AS driver innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester, med NACE-kode 63.100 i Enhetsregisteret.

Hvilken selskapsform har Intrahouse Data Centers AS?

Intrahouse Data Centers AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Intrahouse Data Centers AS?

Siste registrerte daglig leder i Intrahouse Data Centers AS er Cedric Wouter Boerma.

Hvem er største aksjonær i Intrahouse Data Centers AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2024 er Intrahouse AS største eier i Intrahouse Data Centers AS med 100 % av aksjene.

Hvordan går det økonomisk med Intrahouse Data Centers AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr, ned 100 % fra 2024. Egenkapitalen var −5,40 mill kr ved årsslutt.

Hva er driftsresultatet til Intrahouse Data Centers AS?

I 2025 hadde Intrahouse Data Centers AS et driftsresultat på −880 897 kr.

Alle kommuner i Finnmark