M Og I AS
- Omsetning
- 838 665
- −28,8 %
- Resultat
- −26 017
- 4 års regnskap
Om M Og I AS
M Og I AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Grafisk design og visuell kommunikasjonsdesign. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Selskapet er under avvikling. Ingebjørg Nyhammer er styrets leder. I 2024 hadde M Og I AS en omsetning på 838 665 kr, en nedgang på 29 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 26 017 kr. Egenkapitalen var −1,02 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Ingis Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 431 innen grafisk design og visuell kommunikasjonsdesign i Bergen, og ett av 6 684 i Norge. Det ble etablert samme år som 455 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Grafisk designtenester, design og produksjon av produkter, kunstmaleri samt dj-oppdrag.
Formål
Kunst -og designoppdrag.
API og MCPGET /company/927142864
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927142864" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927142864",
"name": "M OG I AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "74.120",
"nace_desc": "Grafisk design og visuell kommunikasjonsdesign",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927142864" })Spør AI-assistenten
Er M Og I AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver M Og I AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over M Og I AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2024 · −28,8 % fra 2023 · +254,6 % over 3 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 838 665 kr | −21 190 kr | −26 017 kr | 313 478 kr | −1,02 mill kr | 1,33 mill kr |
| 2023 | 1,18 mill kr | −609 262 kr | −633 431 kr | 229 079 kr | −993 045 kr | 1,22 mill kr |
| 2022 | 846 485 kr | −375 076 kr | −379 531 kr | 236 487 kr | −359 614 kr | 596 101 kr |
| 2021 | 236 500 kr | −4 513 kr | −4 513 kr | 144 813 kr | 19 917 kr | 294 392 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 74 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 58 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/927142864/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927142864/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927142864",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 838665,
"operating_profit": -21190,
"net_profit": -26017,
"equity": -1019063,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 1177556,
"operating_profit": -609262,
"net_profit": -633431,
"equity": -993045,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927142864" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til M Og I AS fra 2023 til 2024, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde M Og I AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til M Og I AS de siste årene.
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 25.05.2021API og MCPGET /company/927142864/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927142864/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927142864",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927142864" })Spør AI-assistenten
List alle roller i M Og I AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i M Og I AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Ingis Holding AS50 %
- Ingebjørg Nyhammerhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ingis Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Marie Storaas | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
API og MCPGET /company/927142864/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927142864/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927142864",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "INGIS HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2024, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927142864" })Spør AI-assistenten
Er M Og I AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har M Og I AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier M Og I AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| M Og I AS | BEDR | Grafisk design og visuell kommunikasjonsdesign | Bergen | − |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.10.2025 | Oppløsning ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927142864/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927142864/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927142864",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-10-27", "type": "Oppløsning", … },
{ "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927142864" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for M Og I AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble M Og I AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte M Og I AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -325,1 % | 43,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,23 | 1,62 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927142864/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927142864/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927142864",
"nace_code": "74.120",
"industry_count": 1040,
"revenue": { "value": 838665, "percentile": 0.6056 },
"operating_margin": { "value": -0.0253, "percentile": 0.3361 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927142864" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til M Og I AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er M Og I AS blant de største selskapene innen grafisk design og visuell kommunikasjonsdesign?
Hvor solid er M Og I AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+13 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om M Og I AS
Hvor stor er bransjen M Og I AS tilhører?
M Og I AS er ett av 431 selskaper innen grafisk design og visuell kommunikasjonsdesign i Bergen, og ett av 6 684 på landsbasis.
Hvor lenge har M Og I AS eksistert sammenlignet med bransjen?
M Og I AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 39 % av selskapene i bransjen.
Hva har skjedd med M Og I AS?
M Og I AS er under avvikling. Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til M Og I AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i M Og I AS?
Styrets leder i M Og I AS er Ingebjørg Nyhammer. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i M Og I AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2024 er Ingis Holding AS største eier i M Og I AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Marie Storaas med 50 %.
Går M Og I AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 838 665 kr, ned 29 % fra 2023. Egenkapitalen var −1,02 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i M Og I AS?
Driftsresultatet for 2024 var −21 190 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.