Om Viken Security AS
Viken Security AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sarpsborg, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Elektrisk installasjonsarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Selskapet er registrert som konkurs. Omar Farah er daglig leder, og Omar Farah er styreleder. I 2024 hadde Viken Security AS en omsetning på 8,43 mill kr, en økning på 97 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 269,48K kr. Egenkapitalen var 438,30K kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Omfa Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 44 innen elektrisk installasjonsarbeid i Sarpsborg, og ett av 5 486 i Norge. Det ble etablert samme år som 255 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet og formål
Service, installasjon og salg innen svakstrøm og elektronikk samt det som hører til.
Økonomi
Balanse
2024| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 8,43 mill kr | 320,04K kr | 269,48K kr | 1,73 mill kr | 438,30K kr | 1,29 mill kr |
| 2023 | 4,28 mill kr | 483,01K kr | 295,22K kr | 1,13 mill kr | 168,82K kr | 958,42K kr |
| 2022 | 3,06 mill kr | −171,06K kr | −206,87K kr | 874,10K kr | −126,40K kr | 1,00 mill kr |
| 2021 | 1,33 mill kr | 1 727 kr | −13,84K kr | 524,73K kr | 80,47K kr | 444,26K kr |
| 2020 | 178,52K kr | 85,45K kr | 64,31K kr | 314,97K kr | 94,31K kr | 220,66K kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 59 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 21 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 28 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 50 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 06.08.2020Styre
1Sist endret 06.08.2020Bostyrer
1Sist endret 09.10.2025Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Arkiv Sikkerhet AShadde 50 %
- Omfa Holding AS50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Omfa Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Viken Security AS | BEDR | Elektrisk installasjonsarbeid | Sarpsborg | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.10.2025 | Konkursåpning ↗ |
| 30.9.2025 | Manglende roller ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.10.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.12.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.9.2021 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 59,4 % av driftsinntektene — 24,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,8 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 3,2 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandel | 25,4 % | 41,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,28 | 1,57 |
| Gjeldsgrad | 2,94 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 61,5 % | 17,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +97,0 % | +2,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 59,4 % | 34,7 % |
| Lønnskostnad | 20,6 % | 42,8 % |
| Annen driftskostnad | 15,7 % | 14,0 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+2 til på samme adresse →Godt å vite om Viken Security AS
Hvor stor er bransjen Viken Security AS tilhører?
Viken Security AS er ett av 44 selskaper innen elektrisk installasjonsarbeid i Sarpsborg, og ett av 5 486 på landsbasis.
Hvor lenge har Viken Security AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Viken Security AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 35 % av selskapene i bransjen.
Er Viken Security AS fortsatt i drift?
Det er registrert konkurs for Viken Security AS (åpnet 09.10.2025). Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Viken Security AS?
Organisasjonsformen til Viken Security AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Viken Security AS?
Omar Farah er registrert som daglig leder i Viken Security AS.
Hvem er styreleder i Viken Security AS?
Styrets leder i Viken Security AS er Omar Farah.
Hvem eier Viken Security AS?
Viken Security AS eies i hovedsak av Omfa Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2024.
Hva omsatte Viken Security AS for i 2024?
Viken Security AS hadde i 2024 en omsetning på 8,43 mill kr og et overskudd på 269,48K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Viken Security AS?
Driftsresultatet for 2024 var 320,04K kr (driftsmargin 3,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Viken Security AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Viken Security AS er 30,00K kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.