Om Framnes Holdco AS
Framnes Holdco AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Selskapet er under avvikling. Morten Udness er styrets leder. I 2025 hadde Framnes Holdco AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 3 012 kr. Egenkapitalen var 260 187 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Morten Udness med 100 % av aksjene. Det er eldre enn 76 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Investeringsselskaper o.l. lukket for allmennheten.
Formål
Investeringsselskap for eie av aksjer, i tillegg til at selskapet kan inneha andre finansielle eiendeler.
API og MCPGET /company/925037044
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925037044" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925037044",
"name": "FRAMNES HOLDCO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "00.000",
"nace_desc": "Uoppgitt",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925037044" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Framnes Holdco AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Framnes Holdco AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Framnes Holdco AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −5 003 kr | −3 012 kr | 262 050 kr | 260 187 kr | 1 863 kr |
| 2024 | 0 kr | −6 468 kr | 230 272 kr | 265 062 kr | 263 199 kr | 1 862 kr |
| 2023 | 0 kr | −4 437 kr | −4 437 kr | 68 165 kr | 62 928 kr | 5 238 kr |
| 2022 | 0 kr | −4 163 kr | −4 163 kr | 67 365 kr | 67 365 kr | 0 kr |
| 2021 | 0 kr | −2 880 kr | −2 880 kr | 71 528 kr | 71 528 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 24 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/925037044/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925037044/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925037044",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -5003, "net_profit": -3012, "equity": 260187, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -6468, "net_profit": 230272, "equity": 263199, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925037044" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Framnes Holdco AS i 2025?
Hvor stort underskudd hadde Framnes Holdco AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Framnes Holdco AS de siste årene.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 06.05.2020API og MCPGET /company/925037044/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925037044/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925037044",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925037044" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Framnes Holdco AS?
List alle roller i Framnes Holdco AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Morten Udness | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 80 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925037044/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925037044/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925037044",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925037044" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Framnes Holdco AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Framnes Holdco AS, og hvor store eierandeler har de?
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.10.2026 | Oppløsning ↗ |
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925037044/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925037044/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925037044",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-15", "type": "Oppløsning", … },
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925037044" })Spør AI-assistenten
Når leverte Framnes Holdco AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Framnes Holdco AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Framnes Holdco AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder avvikling:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,3 % | 85,7 % |
| Likviditetsgrad | 140,66 | 3,55 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1,2 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925037044/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925037044/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925037044",
"nace_code": "00.000",
"industry_count": 45476,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0021 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925037044" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Framnes Holdco AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Framnes Holdco AS blant de 45476 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Framnes Holdco AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
FRAMNES HOLDCO AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Fba2020 AS | Oslo | 0.0 % | 2020 | 2023 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Ofte spurt om Framnes Holdco AS
Er Framnes Holdco AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 76 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 509 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Framnes Holdco AS konkurs?
Framnes Holdco AS er under avvikling. Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Framnes Holdco AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i Framnes Holdco AS?
Morten Udness er registrert som styreleder i Framnes Holdco AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Framnes Holdco AS?
Framnes Holdco AS eies i hovedsak av Morten Udness (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Framnes Holdco AS?
I sitt siste innleverte regnskap (2025) omsatte Framnes Holdco AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 3 012 kr.
Hva er driftsresultatet til Framnes Holdco AS?
I 2025 hadde Framnes Holdco AS et driftsresultat på −5 003 kr.
Hvor solid er balansen til Framnes Holdco AS?
Egenkapitalen i Framnes Holdco AS var 260 187 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 99,3 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Framnes Holdco AS?
Forretningsadressen til Framnes Holdco AS er c/o Morten Udness Vikingveien 1, 1170, OSLO i Oslo kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Framnes Holdco AS?
Framnes Holdco AS har organisasjonsnummer 925 037 044. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.