Es Motorsport AS
- Omsetning
- 6,9 mill
- −9,2 %
- Resultat
- −1,4 mill
- 7 års regnskap
Om Es Motorsport AS
Es Motorsport AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ås, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Selskapet er under avvikling. Ezekiel Sakru er styrets leder. I 2025 hadde Es Motorsport AS en omsetning på 6,92 mill kr, en nedgang på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,38 mill kr. Egenkapitalen var 1,71 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ezekiel Sakru med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 26 innen detaljhandel med motorvogner i Ås, og ett av 5 305 i Norge. Det ble etablert samme år som 286 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (68 %).
Aktivitet
Salg av personbiler, nye og brukte. Utleie av personbiler (uten fører).
Formål
Kjøp, salg og utleie av kjøretøy og annet som står i naturlig tilknytning til dette.
API og MCPGET /company/924860650
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924860650" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924860650",
"name": "ES MOTORSPORT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.810",
"nace_desc": "Detaljhandel med motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ÅS", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "924860650" })Spør AI-assistenten
Hvor i Ås holder Es Motorsport AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Es Motorsport AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Es Motorsport AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −9,2 % fra 2024 · −13,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,92 mill kr | −1,39 mill kr | −1,38 mill kr | 3,10 mill kr | 1,71 mill kr | 1,38 mill kr |
| 2024 | 7,62 mill kr | −1,86 mill kr | −1,85 mill kr | 3,67 mill kr | 577 201 kr | 3,10 mill kr |
| 2023 | 25,27 mill kr | −1,94 mill kr | −2,21 mill kr | 6,75 mill kr | 2,43 mill kr | 4,32 mill kr |
| 2022 | 28,79 mill kr | −478 400 kr | −201 400 kr | 9,45 mill kr | 4,63 mill kr | 4,81 mill kr |
| 2021 | 8,03 mill kr | −780 679 kr | −781 297 kr | 3,26 mill kr | 1,34 mill kr | 1,93 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 92 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/924860650/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924860650/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924860650",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6915560,
"operating_profit": -1390565,
"net_profit": -1383813,
"equity": 1713388,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7617695,
"operating_profit": -1857771,
"net_profit": -1849892,
"equity": 577201,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "924860650" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Es Motorsport AS per år.
Hvordan har omsetningen til Es Motorsport AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Es Motorsport AS i 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 30.03.2020Regnskapsfører
1Sist endret 18.05.2022API og MCPGET /company/924860650/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924860650/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924860650",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "924860650" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Es Motorsport AS?
List alle roller i Es Motorsport AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Es Motorsport AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ezekiel Sakru | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 70 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/924860650/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924860650/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924860650",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "924860650" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Es Motorsport AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Es Motorsport AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Es Motorsport AS | BEDR | Detaljhandel med motorvogner | Ås | − |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.10.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 24.10.2026 | Revisor ↗ |
| 19.10.2026 | Oppløsning ↗ |
| 22.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Kapital ↗ |
| 1.7.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 23.5.2024 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/924860650/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924860650/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924860650",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-24", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-10-24", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924860650" })Spør AI-assistenten
Har Es Motorsport AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Es Motorsport AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Es Motorsport AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−TEAM REVISJON AS(Revisor)
- Endring i roller og styre−Ezekiel Sakru(Daglig leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder avvikling:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 92,5 % av driftsinntektene — 9,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -20,1 % | 2,2 % |
| Resultatmargin | -20,0 % | 1,3 % |
| Egenkapitalandel | 55,3 % | 34,0 % |
| Likviditetsgrad | 29,03 | 1,79 |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | -80,8 % | 9,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -9,2 % | +4,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 92,5 % | 83,2 % |
| Lønnskostnad | 9,2 % | 6,6 % |
| Annen driftskostnad | 15,3 % | 7,0 % |
| Avskrivninger | 3,1 % | 0,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/924860650/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924860650/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924860650",
"nace_code": "47.810",
"industry_count": 3315,
"revenue": { "value": 6915560, "percentile": 0.6261 },
"operating_margin": { "value": -0.2011, "percentile": 0.1229 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "924860650" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Es Motorsport AS på i bransjen?
Hvor ligger Es Motorsport AS blant de 3315 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Es Motorsport AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Es Motorsport AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Es Motorsport AS?
Det er registrert 5 305 selskaper i Norge innen detaljhandel med motorvogner, hvorav 26 i Ås.
Er Es Motorsport AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 51 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 286 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Es Motorsport AS fortsatt i drift?
Es Motorsport AS er under avvikling. Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hva gjør Es Motorsport AS?
Es Motorsport AS driver innen detaljhandel med motorvogner, med NACE-kode 47.810 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Salg av personbiler, nye og brukte.
Hva slags selskap er Es Motorsport AS?
Es Motorsport AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i Es Motorsport AS?
Ezekiel Sakru er registrert som styreleder i Es Motorsport AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Es Motorsport AS?
Es Motorsport AS eies i hovedsak av Ezekiel Sakru (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Es Motorsport AS?
I sitt siste innleverte regnskap (2025) omsatte Es Motorsport AS for 6,92 mill kr. Årsresultatet ble et underskudd på 1,38 mill kr.
Hva er aksjekapitalen i Es Motorsport AS?
Es Motorsport AS har en registrert aksjekapital på 2,24 mill kr, fordelt på 70 000 aksjer.
Hvem fører regnskapet til Es Motorsport AS?
Numeros AS er registrert som regnskapsfører for Es Motorsport AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.