M.m.7 Holding Invest AS
Org.nr 924823399
Om M.m.7 Holding Invest AS
M.m.7 Holding Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gjerdrum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Toivo Peter Nyrfors er daglig leder, og Toivo Peter Nyrfors er styreleder. I 2024 hadde M.m.7 Holding Invest AS en omsetning på 52,16 mill kr, en økning på 27 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 797 610 kr. Egenkapitalen var 4,96 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Toivo Peter Nyrfors med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 56 innen oppføring av bygninger i Gjerdrum, og ett av 24 635 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 334 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Oppføring av bygg. Rehabilitering av bygg. Kjøp og salg av bygg som er oppført av M.M.7 Bygg AS. Ellers alt som hører inn under bygg og anlegg.
Formål
Fremstilling av bygninger, salg av og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Økonomi
Balanse
2024| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 52,16 mill kr | −816 271 kr | −797 610 kr | 7,22 mill kr | 4,96 mill kr | 2,26 mill kr |
| 2023 | 40,98 mill kr | 7,57 mill kr | 5,78 mill kr | 9,52 mill kr | 5,83 mill kr | 3,70 mill kr |
| 2022 | 6,64 mill kr | −243 483 kr | −242 567 kr | 2,03 mill kr | −18 585 kr | 2,05 mill kr |
| 2021 | 4,97 mill kr | 199 586 kr | 154 441 kr | 3,17 mill kr | 223 981 kr | 2,95 mill kr |
| 2020 | 672 930 kr | −2 625 kr | −4 023 kr | 585 053 kr | 25 977 kr | 559 076 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 92 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 31.03.2020Styre
1Sist endret 31.03.2020Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Toivo Peter Nyrfors | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Datterselskaper av M.m.7 Holding Invest AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| M.m 7 Bygg AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Gjerdrum | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.7.2026 | Manglende roller ↗ |
| 27.5.2026 | Revisor ↗ |
| 9.12.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.4.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 3.7.2024 | Revisor ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−REGNSKAPSSYSTEMER AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre−VIKEN REVISJON OG REGNSKAP AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+REGNSKAPSSYSTEMER AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 91,7 % av driftsinntektene — 43,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,6 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | -1,5 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 68,7 % | 29,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,20 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 0,46 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | -16,1 % | 11,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +27,3 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 91,7 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 4,5 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 5,0 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
M.M.7 HOLDING INVEST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| M.m.7 Bygg AS | Gjerdrum | 100.0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om M.m.7 Holding Invest AS
Hvor stor er bransjen M.m.7 Holding Invest AS tilhører?
M.m.7 Holding Invest AS er ett av 56 selskaper innen oppføring av bygninger i Gjerdrum, og ett av 24 635 på landsbasis.
Hvor lenge har M.m.7 Holding Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
M.m.7 Holding Invest AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 39 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til M.m.7 Holding Invest AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for oppføring av bygninger er en driftsmargin på 2,8 %. M.m.7 Holding Invest AS lå på −1,6 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er M.m.7 Holding Invest AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for M.m.7 Holding Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er M.m.7 Holding Invest AS?
Organisasjonsformen til M.m.7 Holding Invest AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder M.m.7 Holding Invest AS?
Toivo Peter Nyrfors er registrert som daglig leder i M.m.7 Holding Invest AS.
Hvem er største aksjonær i M.m.7 Holding Invest AS?
Største aksjonær i M.m.7 Holding Invest AS er Toivo Peter Nyrfors med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte M.m.7 Holding Invest AS for i 2024?
I 2024 omsatte M.m.7 Holding Invest AS for 52,16 mill kr, opp 27 % fra 2023. Årsresultatet ble et underskudd på 797 610 kr.
Hvor lønnsom er driften i M.m.7 Holding Invest AS?
Driftsresultatet for 2024 var −816 271 kr (driftsmargin −1,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har M.m.7 Holding Invest AS?
Den registrerte aksjekapitalen i M.m.7 Holding Invest AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.