Ramma Bygg AS
- Omsetning
- 13,5 mill
- +48,4 %
- Resultat
- −659 299
- −175,7 %
Om Ramma Bygg AS
Ramma Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lørenskog, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Selskapet er under tvangsavvikling. Madalin-Andrei Arion er daglig leder, og Codrut Motoloiu er styreleder. Selskapet er ett av 169 innen oppføring av bygninger i Lørenskog, og ett av 24 637 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 200 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Oppføring av bygninger.
AI-sammendrag
Veksten på 48% til 14 mill. kr er imponerende for et ungt selskap stiftet i 2020, men negativ egenkapital på -289 000 kr og et underskudd på 659 000 kr avslører at veksten drives uten tilstrekkelig finansielt fundament. Eneaksjonær Codrut Motoloiu kontrollerer selskapet fullt ut, noe som gir konsentrert beslutningskraft, men også sårbarhet ved personlig kapasitet eller finansieringsutfordringer. De 8 kunngjøringene siste to år er relativt høyt for et selskap av denne størrelsen og bør undersøkes nærmere som et potensielt risikosignal.
API og MCPGET /company/924555718
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924555718" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924555718",
"name": "RAMMA BYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LØRENSKOG", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "924555718" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Ramma Bygg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Ramma Bygg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lørenskog holder Ramma Bygg AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +48,4 % fra 2023 · +26 910,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 13,51 mill kr | −620 691 kr | −659 299 kr | 3,43 mill kr | −288 783 kr | 3,72 mill kr |
| 2023 | 9,10 mill kr | 964 223 kr | 871 239 kr | 2,92 mill kr | 370 517 kr | 2,55 mill kr |
| 2022 | 6,65 mill kr | −791 754 kr | −793 134 kr | 413 850 kr | −500 724 kr | 914 574 kr |
| 2021 | 2,01 mill kr | 303 943 kr | 235 318 kr | 822 228 kr | 292 409 kr | 529 818 kr |
| 2020 | 50 000 kr | 50 000 kr | 39 004 kr | 69 534 kr | 58 534 kr | 11 000 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 57 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 11 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 63 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/924555718/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924555718/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924555718",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 13505386,
"operating_profit": -620691,
"net_profit": -659299,
"equity": -288783,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 9101775,
"operating_profit": 964223,
"net_profit": 871239,
"equity": 370517,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "924555718" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Ramma Bygg AS i 2024?
Hvor mye vokste omsetningen til Ramma Bygg AS fra 2023 til 2024?
Hvor stort underskudd hadde Ramma Bygg AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 10.02.2026Styre
1Sist endret 06.02.2020Bostyrer
1Sist endret 13.04.2026API og MCPGET /company/924555718/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924555718/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924555718",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "924555718" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Ramma Bygg AS?
List alle roller i Ramma Bygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ramma Bygg AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Codrut Motoloiu | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/924555718/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924555718/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924555718",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "924555718" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Ramma Bygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ramma Bygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ramma Bygg AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Lørenskog | − |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.4.2026 | Tvangsoppløsning ↗ |
| 10.2.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.2.2026 | Daglig leder ↗ |
| 10.2.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 20.1.2026 | Manglende roller ↗ |
| 17.11.2025 | Revisor ↗ |
| 11.10.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.4.2024 | Revisor ↗ |
| 21.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/924555718/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924555718/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924555718",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-12", "type": "Tvangsoppløsning", … },
{ "dato": "2026-02-10", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924555718" })Spør AI-assistenten
Når leverte Ramma Bygg AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Ramma Bygg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ramma Bygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Endring i roller og styre+Ukjent(Bostyrer)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→-Under tvangsavvikling:Nei→Ja
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 56,6 % av driftsinntektene — 23,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -4,6 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -4,9 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | -8,4 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,11 | 1,30 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +48,4 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 27,4 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 56,6 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 14,9 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 1,9 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/924555718/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924555718/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924555718",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12276,
"revenue": { "value": 13505386, "percentile": 0.8323 },
"operating_margin": { "value": -0.046, "percentile": 0.2322 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "924555718" })Spør AI-assistenten
Er Ramma Bygg AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Ramma Bygg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ramma Bygg AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Folk spør om Ramma Bygg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ramma Bygg AS?
Det er registrert 24 637 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 169 i Lørenskog.
Er Ramma Bygg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 40 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 200 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Ramma Bygg AS fortsatt i drift?
Ramma Bygg AS er under tvangsavvikling. Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hvilken bransje tilhører Ramma Bygg AS?
Ramma Bygg AS driver innen oppføring av bygninger, med NACE-kode 41.000 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Oppføring av bygninger.
Hva slags selskap er Ramma Bygg AS?
Ramma Bygg AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Ramma Bygg AS?
Siste registrerte daglig leder i Ramma Bygg AS er Madalin-Andrei Arion.
Hvilke eiere står bak Ramma Bygg AS?
Ramma Bygg AS eies i hovedsak av Codrut Motoloiu (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Ramma Bygg AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 13,51 mill kr, opp 48 % fra 2023. Egenkapitalen var −288 783 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Ramma Bygg AS?
I 2024 hadde Ramma Bygg AS et driftsresultat på −620 691 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −4,6 %.
Hva er aksjekapitalen i Ramma Bygg AS?
Ramma Bygg AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 1 000 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.