Stå Invest AS
- Omsetning
- 0
- 2023
- Resultat
- −22 193
- 4 års regnskap
Om Stå Invest AS
Stå Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Askøy, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Takarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Selskapet er registrert som konkurs. Joachim Thormodsen er styrets leder. I 2023 hadde Stå Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 22 193 kr. Egenkapitalen var −25 637 kr ved utgangen av 2023. Største aksjonær er Åstveit Invest AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 9 innen takarbeid i Askøy, og ett av 1 590 i Norge. Det ble etablert samme år som 70 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).
Aktivitet og formål
Investering i andre selskaper, samt alt som hører naturlig til dette.
API og MCPGET /company/924491450
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924491450" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924491450",
"name": "STÅ INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.410",
"nace_desc": "Takarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ASKØY", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "924491450" })Spør AI-assistenten
Hva driver Stå Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stå Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stå Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2020–2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 0 kr | −22 193 kr | −22 193 kr | 164 456 kr | −25 637 kr | 190 093 kr |
| 2022 | 0 kr | −30 645 kr | −30 789 kr | 161 774 kr | −3 444 kr | 165 218 kr |
| 2021 | 0 kr | −939 kr | −939 kr | 162 695 kr | 27 345 kr | 135 350 kr |
| 2020 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 163 634 kr | 28 284 kr | 135 350 kr |
Balanse
2023Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2023 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2023)
- Gjeld til konsernselskaper
- 10 000 kr (6 % av balansen)
API og MCPGET /company/924491450/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924491450/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924491450",
"years": [
{ "year": 2023, "revenue": 0, "operating_profit": -22193, "net_profit": -22193, "equity": -25637, … },
{ "year": 2022, "revenue": 0, "operating_profit": -30645, "net_profit": -30789, "equity": -3444, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "924491450" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stå Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stå Invest AS per år.
Hvordan har omsetningen til Stå Invest AS utviklet seg fra 2020 til 2023?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 23.03.2026Bostyrer
1Sist endret 27.03.2026API og MCPGET /company/924491450/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924491450/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924491450",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "924491450" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stå Invest AS?
List alle roller i Stå Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Byggmester Tom Stølen AS33,3 %
- Tom Stølen Holding AShadde 33,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Åstveit Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 15 000 |
| Byggmester Tom Stølen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 15 000 |
| J.thormodsen Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 15 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/924491450/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924491450/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924491450",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ÅSTVEIT INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "BYGGMESTER TOM STØLEN AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 33.33,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "924491450" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stå Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stå Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Stå Invest AS eier Åstveit Invest AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Stå Invest AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/924491450/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924491450/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924491450",
"chain": [
{ "org_no": "924491450", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "924491450" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Stå Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.3.2026 | Konkursåpning ↗ |
| 22.3.2026 | Styre ↗ |
| 19.3.2026 | Varsel om tvangsoppløsning ↗ |
| 23.1.2026 | Revisor ↗ |
| 4.12.2025 | Kapital ↗ |
| 4.12.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.9.2025 | Styre ↗ |
| 11.2.2025 | Styre ↗ |
| 26.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.10.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/924491450/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924491450/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924491450",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-26", "type": "Konkursåpning", … },
{ "dato": "2026-03-22", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924491450" })Spør AI-assistenten
Har Stå Invest AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Stå Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stå Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:41.000 Oppføring av bygninger→43.410 Takarbeid
- Endring i roller og styre+Ukjent(Bostyrer)−MODA REGNSKAP AS(Regnskapsfører)−Helge Hjartåker Åstveit(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertKonkurs:Nei→Ja
- Endring i roller og styre
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -15,6 % | 38,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/924491450/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924491450/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924491450",
"nace_code": "43.410",
"industry_count": 929,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "924491450" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Stå Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stå Invest AS blant de største selskapene innen takarbeid?
Hvor solid er Stå Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
STÅ INVEST AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Nytt Tak AS | Askøy | 100,0 % | 2020 | 2025 | Slettet |
| Stå Eiendom AS | Askøy | 100,0 % | 2020 | 2025 | Konkurs |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Stå Invest AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stå Invest AS?
Det er registrert 1 590 selskaper i Norge innen takarbeid, hvorav 9 i Askøy.
Er Stå Invest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 43 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 70 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Stå Invest AS fortsatt i drift?
Det er registrert konkurs for Stå Invest AS (åpnet 27.03.2026). Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hva driver Stå Invest AS med?
Stå Invest AS driver innen takarbeid, med NACE-kode 43.410 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investering i andre selskaper, samt alt som hører naturlig til dette.
Hvem sitter i styret i Stå Invest AS?
Joachim Thormodsen er registrert som styreleder i Stå Invest AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Stå Invest AS?
Største aksjonær i Stå Invest AS er Åstveit Invest AS med 33,3 % av aksjene, fulgt av Byggmester Tom Stølen AS (33,3 %) og J.thormodsen Invest AS (33,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvilke datterselskaper har Stå Invest AS?
Stå Invest AS har 2 registrerte datterselskaper: Nytt Tak AS og Stå Eiendom AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Stå Invest AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2023) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var −25 637 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Stå Invest AS?
Egenkapitalen i Stå Invest AS var −25 637 kr i 2023-regnskapet, med en egenkapitalandel på −15,6 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Stå Invest AS?
Stå Invest AS har en registrert aksjekapital på 165 000 kr, fordelt på 165 000 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.