Nordlia 18 AS
- Omsetning
- 49,5 mill
- +64 007,3 %
- Resultat
- 3,2 mill
- 7 års regnskap
Om Nordlia 18 AS
Nordlia 18 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Selskapet er under avvikling. Grunde Tveit er styrets leder. I 2025 hadde Nordlia 18 AS en omsetning på 49,49 mill kr, en økning på 64007 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,17 mill kr. Egenkapitalen var 349 716 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gtv AS med 45 % av aksjene. Selskapet er ett av 996 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sandnes, og ett av 76 571 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 574 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Kjøp og salg av fast eiendom.
Formål
Investering, kjøp og salg av fast eiendom.
API og MCPGET /company/923780769
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923780769" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923780769",
"name": "NORDLIA 18 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923780769" })Spør AI-assistenten
Er Nordlia 18 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Nordlia 18 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Nordlia 18 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +64 007,3 % fra 2024 · +2 406,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 49,49 mill kr | 5,78 mill kr | 3,17 mill kr | 5,76 mill kr | 349 716 kr | 5,41 mill kr |
| 2024 | 77 200 kr | −50 271 kr | −197 134 kr | 19,45 mill kr | 681 934 kr | 18,77 mill kr |
| 2023 | 233 400 kr | −17 147 kr | −112 942 kr | 6,16 mill kr | 879 068 kr | 5,28 mill kr |
| 2022 | 182 900 kr | 40 766 kr | −136 700 kr | 6,23 mill kr | 992 010 kr | 5,24 mill kr |
| 2021 | 1,97 mill kr | 241 182 kr | 17 666 kr | 6,22 mill kr | 1,13 mill kr | 5,09 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 88 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/923780769/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923780769/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923780769",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 49490828,
"operating_profit": 5778845,
"net_profit": 3167782,
"equity": 349716,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 77200, "operating_profit": -50271, "net_profit": -197134, "equity": 681934, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923780769" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nordlia 18 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nordlia 18 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Nordlia 18 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 23.02.2023Regnskapsfører
1Sist endret 21.03.2023Revisor
1Sist endret 26.05.2026API og MCPGET /company/923780769/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923780769/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923780769",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923780769" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Nordlia 18 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nordlia 18 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Nordlia 18 AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 2 ute · 1 endret eierandel
- Gtv AS45 %
- Vision Bygg AS15 %
- Tmyrslo Invest AS10 %
- Asbo Invest AShadde 33,3 %
- Grunnmurede AShadde 33,3 %
- Rh Inv. AS33,5 % → 30 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gtv AS | Selskap | Ordinære aksjer | 45,0 % | 180 |
| Rh Inv. AS | Selskap | Ordinære aksjer | 30,0 % | 120 |
| Vision Bygg AS | Selskap | Ordinære aksjer | 15,0 % | 60 |
| Tmyrslo Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 10,0 % | 40 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923780769/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923780769/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923780769",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GTV AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 45, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "RH INV. AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 30, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923780769" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Nordlia 18 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Nordlia 18 AS eier Gtv AS, og hvem eier resten?
Er Nordlia 18 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nordlia 18 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Sandnes | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.6.2026 | Oppløsning ↗ |
| 26.5.2026 | Revisor ↗ |
| 17.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.2.2023 | Styre ↗ |
| 16.9.2022 | Signatur ↗ |
| 16.9.2022 | Styre ↗ |
| 16.9.2022 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923780769/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923780769/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923780769",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-17", "type": "Oppløsning", … },
{ "dato": "2026-05-26", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923780769" })Spør AI-assistenten
Når leverte Nordlia 18 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Nordlia 18 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Nordlia 18 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Roy Henriksen(Daglig leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder avvikling:Nei→Ja
- Endring i roller og styre+BDO AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 87,7 % av driftsinntektene — 79,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,7 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 6,4 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 6,1 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,07 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 15,48 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 905,8 % | 5,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 87,7 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 0,6 % | 19,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923780769/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923780769/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923780769",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64582,
"revenue": { "value": 49490828, "percentile": 0.9893 },
"operating_margin": { "value": 0.1168, "percentile": 0.2789 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923780769" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Nordlia 18 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nordlia 18 AS på i bransjen?
Hvor ligger Nordlia 18 AS blant de 64582 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+17 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Nordlia 18 AS
Hvor stor er bransjen Nordlia 18 AS tilhører?
Nordlia 18 AS er ett av 996 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sandnes, og ett av 76 571 på landsbasis.
Hvor lenge har Nordlia 18 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nordlia 18 AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 29 % av selskapene i bransjen.
Er Nordlia 18 AS konkurs?
Nordlia 18 AS er under avvikling. Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Nordlia 18 AS med?
Nordlia 18 AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Kjøp og salg av fast eiendom.
Hvem er største aksjonær i Nordlia 18 AS?
Største aksjonær i Nordlia 18 AS er Gtv AS med 45 % av aksjene, fulgt av Rh Inv. AS (30 %) og Vision Bygg AS (15 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Nordlia 18 AS for i 2025?
I sitt siste innleverte regnskap (2025) omsatte Nordlia 18 AS for 49,49 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 3,17 mill kr.
Hvor stor aksjekapital har Nordlia 18 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Nordlia 18 AS er 100 000 kr (400 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Nordlia 18 AS?
I Enhetsregisteret er Nordlia 18 AS registrert med regnskapsfører Lura Regnskap AS og revisor Bdo AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.