Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Ikke aktivt
Aksjeselskap

Xcamp AS

Org.nr 922251584
Omsetning
5,0 mill
−21,9 %
Resultat
260 167
7 års regnskap
Mer
SammenlignMarkedsanalyse

Om Xcamp AS

Xcamp AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øvre Eiker, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Selskapet er under avvikling. Michael Opitz er styrets leder. I 2025 hadde Xcamp AS en omsetning på 4,98 mill kr, en nedgang på 22 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 260 167 kr. Egenkapitalen var 523 372 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er M.b Consulting AS med 25 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen engroshandel med motorvogner i Øvre Eiker, og ett av 451 i Norge. Det ble etablert samme år som 18 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (65 %).

Aktivitet

Import av mini campingvogner til Norge samt kjøp og salg av mini campingvogner.

Formål

Import av mini campingvogner til Norge samt kjøp og salg av disse. Investeringer samt kjøp og salg av aksjer er også endel av virksomheten.

API og MCPGET /company/922251584

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922251584" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922251584",
  "name": "XCAMP AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "46.710",
  "nace_desc": "Engroshandel med motorvogner",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "ØVRE EIKER", "county": "BUSKERUD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "922251584" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Øvre Eiker holder Xcamp AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Xcamp AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Xcamp AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −21,9 % fra 2024 · +97 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20254,98 mill kr510 967 kr260 167 kr2,58 mill kr523 372 kr2,06 mill kr
20246,38 mill kr−216 503 kr−472 423 kr5,63 mill kr263 205 kr5,37 mill kr
20233,95 mill kr−592 621 kr−795 896 kr4,18 mill kr735 627 kr3,44 mill kr
20224,66 mill kr1,61 mill kr1,12 mill kr3,66 mill kr1,53 mill kr2,13 mill kr
20212,53 mill kr328 569 kr219 316 kr3,20 mill kr415 975 kr2,78 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler2,58 mill kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler100 %2,58 mill kr
Egenkapital og gjeld2,58 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 krOpptjent egenkapital19 %493 372 krKortsiktig gjeld80 %2,06 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader4,47 mill kr
Finansinntekter121 kr
Finanskostnader250 920 kr
Netto finans−250 799 kr
Ordinært resultat før skatt260 167 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 75 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/922251584/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922251584/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922251584",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 4981160,
      "operating_profit": 510967,
      "net_profit": 260167,
      "equity": 523372,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 6376866,
      "operating_profit": -216503,
      "net_profit": -472423,
      "equity": 263205,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "922251584" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Xcamp AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Xcamp AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Xcamp AS i 2025?

Roller og styre6

Styre

4Sist endret 02.12.2024
Michael Opitz(f. 1980)
Styrets lederSignatur
Reinhold Fächner Østmoen(f. 1979)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Mose Bali(f. 1979)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 30.06.2023
Regnskapsfører
repr. CHECK ACCOUNTING ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 10.01.2024
Revisor
repr. ES REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/922251584/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922251584/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922251584",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "922251584" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Xcamp AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Xcamp AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Xcamp AS?

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 3 endret eierandel

Endret (3)
  • Michael Opitz33,3 % → 25 %
  • Nendus Holding AS33,3 % → 25 %
  • Reinhold Fächner Østmoen33,3 % → 25 %
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
M.b Consulting ASSelskapOrdinære aksjer25,0 %75
Michael OpitzPersonOrdinære aksjer25,0 %75
Nendus Holding ASSelskapOrdinære aksjer25,0 %75
Reinhold Fächner ØstmoenPersonOrdinære aksjer25,0 %75

4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/922251584/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922251584/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922251584",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "M.B CONSULTING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "NENDUS HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 4
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "922251584" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Xcamp AS eier M.b Consulting AS, og hvem eier resten?
  • Er Xcamp AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Xcamp AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Michael Opitz
25,0 %
Reinhold Fächner Østmoen
25,0 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Xcamp ASBEDREngroshandel med motorvognerØvre Eiker−

Kunngjøringer26

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/922251584/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922251584/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922251584",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-31", "type": "Oppløsning", … },
    { "dato": "2026-07-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922251584" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Xcamp AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Xcamp AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Xcamp AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    −Øyvind Warhuus(Daglig leder)
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Under avvikling:Nei→Ja
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 74,7 % av driftsinntektene — 9,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin10,3 %2,1 %
Resultatmargin5,2 %1,1 %
Egenkapitalandel20,3 %31,9 %
Likviditetsgrad1,251,52
Gjeldsgrad3,941,23
Egenkapitalrentabilitet49,7 %5,6 %
Omsetningsvekst (siste år)-21,9 %+1,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad74,7 %84,5 %
Lønnskostnad7,4 %5,9 %
Annen driftskostnad7,6 %7,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/922251584/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922251584/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922251584",
  "nace_code": "46.710",
  "industry_count": 294,
  "revenue": { "value": 4981160, "percentile": 0.5579 },
  "operating_margin": { "value": 0.1026, "percentile": 0.8444 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "922251584" })

Spør AI-assistenten

  • Er Xcamp AS blant de største selskapene innen engroshandel med motorvogner?
  • Hvor solid er Xcamp AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Xcamp AS på i bransjen?

Ofte spurt om Xcamp AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Xcamp AS?

Det er registrert 451 selskaper i Norge innen engroshandel med motorvogner, hvorav 5 i Øvre Eiker.

Er Xcamp AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 40 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 18 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Xcamp AS fortsatt i drift?

Xcamp AS er under avvikling. Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.

Hva driver Xcamp AS med?

Xcamp AS driver innen engroshandel med motorvogner, med NACE-kode 46.710 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Import av mini campingvogner til Norge samt kjøp og salg av mini campingvogner.

Hvilken selskapsform har Xcamp AS?

Xcamp AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem eier Xcamp AS?

Xcamp AS eies i hovedsak av M.b Consulting AS (25 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva er omsetningen til Xcamp AS?

I sitt siste innleverte regnskap (2025) omsatte Xcamp AS for 4,98 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 260 167 kr.

Hva er driftsresultatet til Xcamp AS?

I 2025 hadde Xcamp AS et driftsresultat på 510 967 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 10,3 %.

Hvem er revisor for Xcamp AS?

Xcamp AS bruker Check Accounting AS som regnskapsfører og Es Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Buskerud