Om Safn212 AS
Safn212 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Selskapet er registrert som konkurs. I 2023 hadde Safn212 AS en omsetning på 3,65 mill kr, en økning på 37 % fra 2022. Selskapet endte året med et overskudd på 1,21 mill kr. Egenkapitalen var 787 483 kr ved utgangen av 2023. Største aksjonær er Florin Maftean med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 984 innen oppføring av bygninger i Bergen, og ett av 24 650 i Norge. Det ble etablert samme år som 943 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Selge tjenester og varer innen byggebransje, spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet, bygge og anleggvirksomhet, hovedkontorvirksomhet, rådgivning, import/export, håndverkertjeneste - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
Økonomi
Balanse
2023| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 3,65 mill kr | 1,58 mill kr | 1,21 mill kr | 870 885 kr | 787 483 kr | 83 403 kr |
| 2022 | 2,67 mill kr | 1,42 mill kr | 1,10 mill kr | 261 063 kr | 1,11 mill kr | −848 408 kr |
| 2021 | 2,15 mill kr | 998 039 kr | 771 883 kr | 388 349 kr | 7 470 kr | 380 879 kr |
| 2020 | 2,99 mill kr | 668 197 kr | 521 989 kr | 1,03 mill kr | 515 587 kr | 515 936 kr |
| 2019 | 1,58 mill kr | 484 884 kr | 393 903 kr | 666 405 kr | 445 096 kr | 221 309 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2023-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 30 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 11 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre2
Regnskapsfører
1Sist endret 05.04.2019Bostyrer
1Sist endret 24.03.2025Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Florin Maftean | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Safn212 AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Bergen | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.10.2025 | Styre ↗ |
| 24.3.2025 | Konkursåpning ↗ |
| 11.3.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 11.3.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.10.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 10,6 % av driftsinntektene — 22,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 43,3 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | 33,1 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 90,4 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | 9,79 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 153,3 % | 11,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +36,6 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 30,2 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 10,6 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 14,8 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Bergen
1 000+ til i Bergen →Spørsmål og svar om Safn212 AS
Hvor stor er bransjen Safn212 AS tilhører?
Safn212 AS er ett av 984 selskaper innen oppføring av bygninger i Bergen, og ett av 24 650 på landsbasis.
Hvor lenge har Safn212 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Safn212 AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 45 % av selskapene i bransjen.
Hva har skjedd med Safn212 AS?
Det er registrert konkurs for Safn212 AS (åpnet 24.03.2025). Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hvilke eiere står bak Safn212 AS?
Største aksjonær i Safn212 AS er Florin Maftean med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2024.
Går Safn212 AS med overskudd?
I sitt siste innleverte regnskap (2023) omsatte Safn212 AS for 3,65 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 1,21 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Safn212 AS?
Ved utgangen av 2023 hadde Safn212 AS en egenkapital på 787 483 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 90,4 %.
Hvor stor aksjekapital har Safn212 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Safn212 AS er 30 000 kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor holder Safn212 AS til?
Safn212 AS holder til i Ladegårdsterrassen 5, 5033, BERGEN, i Bergen kommune i Vestland.
Hvilket org.nr har Safn212 AS?
Safn212 AS har org.nr 921 744 080 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.