Om Polmax Bygg AS
Polmax Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Selskapet er registrert som konkurs. Jaroslaw Marcin Tokarczyk er daglig leder, og Jaroslaw Marcin Tokarczyk er styreleder. I 2023 hadde Polmax Bygg AS en omsetning på 7,00 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 52 677 kr. Egenkapitalen var −20 635 kr ved utgangen av 2023. Største aksjonær er Jaroslaw Marcin Tokarczyk med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 179 innen oppføring av bygninger i Ringsaker, og ett av 24 651 i Norge. Det ble etablert samme år som 944 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Tømrervirksomhet, oppføring av bygninger og renovering av hus.
Økonomi
Balanse
2023| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 7,00 mill kr | −32 464 kr | −52 677 kr | 1,46 mill kr | −20 635 kr | 1,48 mill kr |
| 2022 | 6,99 mill kr | 228 373 kr | 164 548 kr | 2,00 mill kr | 32 042 kr | 1,97 mill kr |
| 2021 | 4,01 mill kr | 93 784 kr | 71 740 kr | 961 866 kr | −2 507 kr | 964 373 kr |
| 2020 | 4,29 mill kr | −76 139 kr | −101 321 kr | 1,01 mill kr | −74 247 kr | 1,08 mill kr |
| 2019 | 2,02 mill kr | 44 811 kr | 21 785 kr | 865 852 kr | 27 074 kr | 838 778 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2023 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 59 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 71 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 07.11.2018Styre
1Sist endret 07.11.2018Bostyrer
1Sist endret 17.02.2025Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jaroslaw Marcin Tokarczyk | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 300 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Polmax Bygg AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Ringsaker | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.2.2025 | Konkursåpning ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2020 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.6.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−MTA GROUP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 58,8 % av driftsinntektene — 25,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,5 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | -0,8 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | -1,4 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,96 | 1,30 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,2 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 26,7 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 58,8 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 12,9 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 2,1 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Ringsaker
1 000+ til i Ringsaker →Spørsmål og svar om Polmax Bygg AS
Hvor stor er bransjen Polmax Bygg AS tilhører?
Polmax Bygg AS er ett av 179 selskaper innen oppføring av bygninger i Ringsaker, og ett av 24 651 på landsbasis.
Hvor lenge har Polmax Bygg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Polmax Bygg AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 45 % av selskapene i bransjen.
Hva har skjedd med Polmax Bygg AS?
Det er registrert konkurs for Polmax Bygg AS (åpnet 17.02.2025). Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Polmax Bygg AS?
Jaroslaw Marcin Tokarczyk er registrert som daglig leder i Polmax Bygg AS.
Hvem er største aksjonær i Polmax Bygg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2024 er Jaroslaw Marcin Tokarczyk største eier i Polmax Bygg AS med 100 % av aksjene.
Går Polmax Bygg AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2023) viser en omsetning på 7,00 mill kr. Egenkapitalen var −20 635 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Polmax Bygg AS?
Driftsresultatet for 2023 var −32 464 kr (driftsmargin −0,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.