Sh Maler AS
- Omsetning
- 8,2 mill
- +0,7 %
- Resultat
- −322 408
- 6 års regnskap
Om Sh Maler AS
Sh Maler AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Selskapet er registrert som konkurs. Safet Humolli er daglig leder, og Safet Humolli er styreleder. I 2022 hadde Sh Maler AS en omsetning på 8,18 mill kr, en økning på 1 % fra 2021. Selskapet endte året med et underskudd på 322 408 kr. Egenkapitalen var 45 217 kr ved utgangen av 2022. Største aksjonær er Safet Humolli med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 782 innen maler- og glassarbeid i Oslo, og ett av 4 957 i Norge. Det er eldre enn 59 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Salg og markedsføring av malertjenester, murerarbeid, flis legging, snekre arbeid, flytting og renholdstjenester, samt deltakelse i andre selskaper med tilsvarende virksomhet.
API og MCPGET /company/919779667
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919779667" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919779667",
"name": "SH MALER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "919779667" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Sh Maler AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sh Maler AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sh Maler AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2018–2022 · +0,7 % fra 2021 · +158,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 8,18 mill kr | −308 130 kr | −322 408 kr | 2,59 mill kr | 45 217 kr | 2,54 mill kr |
| 2021 | 8,12 mill kr | 21 540 kr | −10 393 kr | 1,18 mill kr | 168 485 kr | 1,01 mill kr |
| 2020 | 5,61 mill kr | 594 705 kr | 544 308 kr | 1,52 mill kr | 378 017 kr | 1,14 mill kr |
| 2019 | 2,87 mill kr | −503 535 kr | −509 847 kr | 694 210 kr | −166 291 kr | 860 501 kr |
| 2018 | 3,17 mill kr | 391 585 kr | 300 511 kr | 937 549 kr | 343 555 kr | 593 994 kr |
Balanse
2022Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2022 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 65 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 28 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 63 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/919779667/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919779667/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919779667",
"years": [
{
"year": 2022,
"revenue": 8182860,
"operating_profit": -308130,
"net_profit": -322408,
"equity": 45217,
…
},
{ "year": 2021, "revenue": 8123078, "operating_profit": 21540, "net_profit": -10393, "equity": 168485, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "919779667" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Sh Maler AS fra 2021 til 2022?
Hvor stort underskudd hadde Sh Maler AS i 2022, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sh Maler AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 24.10.2017Styre
1Sist endret 24.10.2017Bostyrer
1Sist endret 14.01.2025API og MCPGET /company/919779667/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919779667/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919779667",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "919779667" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sh Maler AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Sh Maler AS?
List alle roller i Sh Maler AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Dhf Holding AShadde 51 %
- Safet Humolli49 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Safet Humolli | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
API og MCPGET /company/919779667/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919779667/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919779667",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "919779667" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sh Maler AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Sh Maler AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sh Maler AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Oslo | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.1.2025 | Konkursåpning ↗ |
| 13.11.2024 | Manglende roller ↗ |
| 10.9.2024 | Revisor ↗ |
| 2.1.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.10.2022 | Revisor ↗ |
| 11.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.2.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.9.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/919779667/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919779667/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919779667",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-01-14", "type": "Konkursåpning", … },
{ "dato": "2024-11-13", "type": "Manglende roller", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919779667" })Spør AI-assistenten
Når ble det åpnet konkurs i Sh Maler AS, og hva har skjedd siden?
Når leverte Sh Maler AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Sh Maler AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 65,5 % av driftsinntektene — 16,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2022 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -3,8 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | -3,9 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 1,7 % | 34,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,07 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 56,21 | 1,23 |
| Egenkapitalrentabilitet | -713,0 % | 18,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,7 % | -0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2022 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 18,5 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 65,5 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 18,0 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/919779667/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/919779667/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "919779667",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1655,
"revenue": { "value": 8182860, "percentile": 0.7887 },
"operating_margin": { "value": -0.0377, "percentile": 0.2307 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "919779667" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Sh Maler AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sh Maler AS på i bransjen?
Hvor ligger Sh Maler AS blant de 1655 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Sh Maler AS
Hvor stor er bransjen Sh Maler AS tilhører?
Sh Maler AS er ett av 782 selskaper innen maler- og glassarbeid i Oslo, og ett av 4 957 på landsbasis.
Hvor lenge har Sh Maler AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sh Maler AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 59 % av selskapene i bransjen.
Er Sh Maler AS fortsatt i drift?
Det er registrert konkurs for Sh Maler AS (åpnet 14.01.2025). Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Sh Maler AS?
Organisasjonsformen til Sh Maler AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Sh Maler AS?
Safet Humolli er registrert som daglig leder i Sh Maler AS.
Hvem er styreleder i Sh Maler AS?
Styrets leder i Sh Maler AS er Safet Humolli.
Hvem er største aksjonær i Sh Maler AS?
Største aksjonær i Sh Maler AS er Safet Humolli med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2024.
Hva omsatte Sh Maler AS for i 2022?
Siste tilgjengelige regnskap (2022) viser en omsetning på 8,18 mill kr, opp 1 % fra 2021. Egenkapitalen var 45 217 kr ved årsslutt.
Hvor holder Sh Maler AS til?
Sh Maler AS holder til i Ryensvingen 8, 0680, OSLO, i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.