Fjellkonsept AS
Org.nr 919754613
Om Fjellkonsept AS
Fjellkonsept AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gol, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Selskapet er under avvikling. Per Rustberggard er styrets leder. I 2025 hadde Fjellkonsept AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 94 129 kr. Egenkapitalen var 522 000 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kampari AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 24 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Gol, og ett av 14 357 i Norge. Det ble etablert samme år som 783 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Erverve tomter og bygge hytter for salg i kommuner i Hallingdal.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −12 776 kr | 94 129 kr | 594 820 kr | 522 000 kr | 72 820 kr |
| 2024 | 0 kr | −31 756 kr | −27 950 kr | 108 113 kr | 42 361 kr | 65 752 kr |
| 2023 | 0 kr | −36 046 kr | −38 404 kr | 104 036 kr | 42 361 kr | 61 675 kr |
| 2022 | 0 kr | −132 590 kr | −132 590 kr | 474 778 kr | 458 764 kr | 16 014 kr |
| 2021 | 5,67 mill kr | 18 799 kr | 20 194 kr | 795 462 kr | 591 354 kr | 204 107 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 11 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 19.07.2023Regnskapsfører
1Sist endret 25.10.2017Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Løvenskiold Handel AShadde 33,3 %
- Total Konsept AShadde 33,3 %
- Kampari AS33,3 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kampari AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 10 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Kampari AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fjellkonsept AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Gol | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.9.2026 | Oppløsning ↗ |
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.10.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 26.10.2024 | Revisor ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.7.2023 | Kapital ↗ |
| 19.7.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 19.7.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder avvikling:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 95,1 % av driftsinntektene — 12,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 87,8 % | 20,5 % |
| Likviditetsgrad | 8,17 | 2,03 |
| Gjeldsgrad | 0,14 | 1,19 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,0 % | -0,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2021 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 95,1 % | 82,7 % |
| Lønnskostnad | 0,0 % | 7,7 % |
| Annen driftskostnad | 4,5 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Fjellkonsept AS
Hvor stor er bransjen Fjellkonsept AS tilhører?
Fjellkonsept AS er ett av 24 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Gol, og ett av 14 357 på landsbasis.
Hvor lenge har Fjellkonsept AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Fjellkonsept AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 50 % av selskapene i bransjen.
Hva har skjedd med Fjellkonsept AS?
Fjellkonsept AS er under avvikling. Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Fjellkonsept AS?
Fjellkonsept AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Erverve tomter og bygge hytter for salg i kommuner i Hallingdal.
Hvem eier Fjellkonsept AS?
Fjellkonsept AS eies i hovedsak av Kampari AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Fjellkonsept AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 522 000 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Fjellkonsept AS?
Driftsresultatet for 2025 var −12 776 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Fjellkonsept AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Fjellkonsept AS er 220 000 kr (10 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.