Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Ikke aktivt
Aksjeselskap
Konkurs

Ra1 Anlegg AS

Org.nr 918954724
Omsetning
87,9 mill
+54,2 %
Resultat
114 919
−87,7 %
Mer
⚠️Denne enheten er meldt konkursåpning 9.9.2024

Om Ra1 Anlegg AS

Ra1 Anlegg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gjerstad, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Selskapet er registrert som konkurs. Geir Nesland Nilsen er styrets leder. I 2022 hadde Ra1 Anlegg AS en omsetning på 87,92 mill kr, en økning på 54 % fra 2021. Selskapet endte året med et overskudd på 114 919 kr. Egenkapitalen var 2,39 mill kr ved utgangen av 2022. Største aksjonær er Ra1 Gruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Gjerstad, og ett av 3 540 i Norge. Det ble etablert samme år som 107 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet og formål

Entreprenørvirksomhet og hva som kan settes i forbindelse med dette.

API og MCPGET /company/918954724

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918954724" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918954724",
  "name": "RA1 ANLEGG AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "43.990",
  "nace_desc": "Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "GJERSTAD", "county": "AGDER", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "918954724" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Ra1 Anlegg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Ra1 Anlegg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Ra1 Anlegg AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2018–2022 · +54,2 % fra 2021 · +276,9 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202287,92 mill kr469 098 kr114 919 kr31,94 mill kr2,39 mill kr29,54 mill kr
202157,01 mill kr1,46 mill kr931 279 kr16,36 mill kr2,28 mill kr14,08 mill kr
202056,95 mill kr−6,24 mill kr−5,02 mill kr17,58 mill kr−2,53 mill kr20,11 mill kr
201944,99 mill kr2,10 mill kr1,57 mill kr13,65 mill kr2,41 mill kr11,24 mill kr
201823,33 mill kr1,65 mill kr1,26 mill kr8,54 mill kr923 681 kr7,61 mill kr

Balanse

2022
Eiendeler31,94 mill kr
Anleggsmidler15 %4,70 mill krOmløpsmidler85 %27,23 mill kr
Egenkapital og gjeld31,94 mill kr
Innskutt egenkapital7 %2,28 mill krOpptjent egenkapital0 %114 919 krLangsiktig gjeld27 %8,64 mill krKortsiktig gjeld65 %20,90 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader87,46 mill kr
Finansinntekter42 kr
Finanskostnader320 445 kr
Netto finans−320 404 kr
Ordinært resultat før skatt148 695 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2022 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 66 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 22 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 63 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

API og MCPGET /company/918954724/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918954724/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918954724",
  "years": [
    {
      "year": 2022,
      "revenue": 87924497,
      "operating_profit": 469098,
      "net_profit": 114919,
      "equity": 2390841,
      …
    },
    {
      "year": 2021,
      "revenue": 57008938,
      "operating_profit": 1459034,
      "net_profit": 931279,
      "equity": 2275922,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "918954724" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Ra1 Anlegg AS utviklet seg fra 2018 til 2022?
  • Hva var driftsmarginen til Ra1 Anlegg AS i 2022?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Ra1 Anlegg AS fra 2021 til 2022?

Roller og styre2

Styre

1Sist endret 12.02.2024
Styrets leder

Bostyrer

1Sist endret 09.09.2024
Ukjent
Bostyrer
API og MCPGET /company/918954724/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918954724/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918954724",
  "roles": [
    { "role_type": "Bostyrer", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "918954724" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Ra1 Anlegg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Ra1 Anlegg AS?

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Ra1 Gruppen ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %3 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2023

API og MCPGET /company/918954724/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918954724/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918954724",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "RA1 GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2023, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "918954724" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Ra1 Anlegg AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Ra1 Anlegg AS eier Ra1 Gruppen AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Ra1 Anlegg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Underenheter og kunngjøringer

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Ra1 Anlegg AS Avd GjerstadBEDRAnnen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet stedGjerstad−
Ra1 Anlegg AS Avd KviteseidBEDRGrunnarbeidKviteseid−

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    −RSM NORGE AS(Revisor)
  2. Vant offentlig anbud
    A13010 Karbonkildelager
  3. Vant offentlig anbud
    Fv. 1218 Ny Gjøby bru
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Vant offentlig anbud
    Hove tømmerterminal

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 65,6 % av driftsinntektene — 33,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2022Bransjemedian
Driftsmargin0,5 %4,5 %
Resultatmargin0,1 %3,7 %
Egenkapitalandel7,5 %35,3 %
Likviditetsgrad1,301,34
Gjeldsgrad12,361,18
Egenkapitalrentabilitet4,8 %15,9 %
Omsetningsvekst (siste år)+54,2 %+4,9 %
Andel av driftsinntekter2022Bransjemedian
Varekostnad65,6 %32,4 %
Lønnskostnad21,6 %37,4 %
Annen driftskostnad12,3 %18,5 %
Avskrivninger0,0 %1,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/918954724/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918954724/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "918954724",
  "nace_code": "43.990",
  "industry_count": 1331,
  "revenue": { "value": 87924497, "percentile": 0.9501 },
  "operating_margin": { "value": 0.0053, "percentile": 0.3559 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "918954724" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ra1 Anlegg AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Ra1 Anlegg AS blant de 1331 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Ra1 Anlegg AS sammenlignet med andre i bransjen?

Offentlige anbud

Ra1 Anlegg AS har vunnet 3 offentlige anbud og organisert 1 anbud.

PublisertRolleAnbudStedFristVerdiStatus
22.3.2024VinnerA13010 Karbonkildelager—−13,00 mill krTildelt
24.1.2024RådgiverAnskaffelse - Trappetårn til FlatholmenMøre og Romsdal−−Tildelt
30.10.2023VinnerFv. 1218 Ny Gjøby bru—−−Tildelt
13.6.2023VinnerHove tømmerterminal—−−Tildelt

Kilde: Doffin

API og MCPGET /company/918954724/tenders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/918954724/tenders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "agg": { "tenders_won_count": 3, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
  "hits": [
    {
      "notice_id": "2024-104295",
      "heading": "A13010 Karbonkildelager",
      "publication_date": "2024-03-22",
      "role": "winner",
      …
    },
    {
      "notice_id": "2024-101010",
      "heading": "Anskaffelse - Trappetårn til Flatholmen",
      "publication_date": "2024-01-24",
      "role": "tender_organiser",
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_tenders({ "org_no": "918954724" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye har Ra1 Anlegg AS vunnet i offentlige kontrakter totalt?
  • Hvilke offentlige kjøpere har tildelt kontrakter til Ra1 Anlegg AS?
  • Hva gikk anbudet «A13010 Karbonkildelager» ut på?

Investeringer

RA1 ANLEGG AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Haugholt Maskin ASGjerstad100,0 %20232023Konkurs

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Ra1 Anlegg AS

Hvor stor er bransjen Ra1 Anlegg AS tilhører?

Ra1 Anlegg AS er ett av 2 selskaper innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Gjerstad, og ett av 3 540 på landsbasis.

Hvor lenge har Ra1 Anlegg AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Ra1 Anlegg AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 48 % av selskapene i bransjen.

Er Ra1 Anlegg AS fortsatt i drift?

Det er registrert konkurs for Ra1 Anlegg AS (åpnet 09.09.2024). Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.

Hva slags selskap er Ra1 Anlegg AS?

Organisasjonsformen til Ra1 Anlegg AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er styreleder i Ra1 Anlegg AS?

Styrets leder i Ra1 Anlegg AS er Geir Nesland Nilsen.

Hvilke eiere står bak Ra1 Anlegg AS?

Største aksjonær i Ra1 Anlegg AS er Ra1 Gruppen AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2023.

Hva omsatte Ra1 Anlegg AS for i 2022?

Ra1 Anlegg AS hadde i 2022 en omsetning på 87,92 mill kr og et overskudd på 114 919 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor lønnsom er driften i Ra1 Anlegg AS?

Driftsresultatet for 2022 var 469 098 kr (driftsmargin 0,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Leverer Ra1 Anlegg AS til det offentlige?

Siden 2022 har Ra1 Anlegg AS vunnet 3 offentlige konkurranser. Kilde: Doffin.

Hvor holder Ra1 Anlegg AS til?

Ra1 Anlegg AS holder til i Brokelandsheia 110, 4993, SUNDEBRU, i Gjerstad kommune i Agder.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Agder