Luza AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 320 219
- −44,9 %
Om Luza AS
Luza AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Øvre Eiker, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Selskapet er under avvikling. Eva-Lisa Jordahl er styrets leder. I 2025 hadde Luza AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 320 219 kr. Egenkapitalen var 7,17 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Eva-Lisa Jordahl med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 74 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Øvre Eiker, og ett av 14 172 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).
Aktivitet og formål
Finans- og eiendomsinvesteringer og annet som naturlig faller sammen med dette. Selskapet kan eie verdipapirer og fast eiendom.
API og MCPGET /company/918609784
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918609784" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918609784",
"name": "LUZA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.110",
"nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ØVRE EIKER", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918609784" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Luza AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Luza AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Øvre Eiker holder Luza AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −23 200 kr | 320 219 kr | 7,41 mill kr | 7,17 mill kr | 241 928 kr |
| 2024 | 0 kr | −11 925 kr | 580 703 kr | 7,77 mill kr | 6,85 mill kr | 919 299 kr |
| 2023 | 0 kr | −8 157 kr | 465 287 kr | 7,81 mill kr | 7,77 mill kr | 34 871 kr |
| 2022 | 0 kr | −6 473 kr | −257 154 kr | 7,32 mill kr | 7,31 mill kr | 17 512 kr |
| 2021 | 0 kr | −7 704 kr | 365 821 kr | 7,58 mill kr | 7,56 mill kr | 13 962 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 32 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/918609784/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918609784/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918609784",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -23200, "net_profit": 320219, "equity": 7171441, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -11925, "net_profit": 580703, "equity": 6851221, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918609784" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Luza AS per år.
Hvordan har omsetningen til Luza AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Luza AS i 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 07.03.2017Regnskapsfører
1Sist endret 11.01.2018API og MCPGET /company/918609784/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918609784/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918609784",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918609784" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Luza AS?
Hvem er regnskapsfører for Luza AS?
List alle roller i Luza AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Eva-Lisa Jordahl | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 6 700 020 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918609784/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918609784/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918609784",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918609784" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Luza AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Luza AS, og hvor store eierandeler har de?
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Oppløsning ↗ |
| 19.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918609784/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918609784/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918609784",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Oppløsning", … },
{ "dato": "2026-05-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918609784" })Spør AI-assistenten
Når ble Luza AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Luza AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Luza AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Eva-Lisa Jordahl(Daglig leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder avvikling:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 96,7 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 10,71 | 2,50 |
| Gjeldsgrad | 0,03 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,5 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918609784/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918609784/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918609784",
"nace_code": "68.110",
"industry_count": 12525,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0031 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918609784" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Luza AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Luza AS blant de 12525 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Luza AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Øvre Eiker
1 000+ til i Øvre Eiker →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Luza AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Luza AS?
Det er registrert 14 172 selskaper i Norge innen kjøp og salg av egen fast eiendom, hvorav 74 i Øvre Eiker.
Er Luza AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 55 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 643 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Luza AS konkurs?
Luza AS er under avvikling. Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hvilken selskapsform har Luza AS?
Luza AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i Luza AS?
Eva-Lisa Jordahl er registrert som styreleder i Luza AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Luza AS?
Største aksjonær i Luza AS er Eva-Lisa Jordahl med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Luza AS?
I sitt siste innleverte regnskap (2025) omsatte Luza AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 320 219 kr.
Hvor solid er balansen til Luza AS?
Egenkapitalen i Luza AS var 7,17 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 96,7 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Luza AS?
Luza AS har en registrert aksjekapital på 6,70 mill kr, fordelt på 6 700 020 aksjer.
Hvem fører regnskapet til Luza AS?
A-Å Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for Luza AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.