Rail Solutions AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 301 003
- +3 315,8 %
Om Rail Solutions AS
Rail Solutions AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr ellers. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Selskapet er under avvikling. Morgan Rostad er styrets leder. I 2025 hadde Rail Solutions AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 301 003 kr. Egenkapitalen var 367 995 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sikker Jernbane AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 444 innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Oslo, og ett av 3 316 i Norge. Det ble etablert samme år som 119 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (73 %).
Aktivitet
Salg av jernbaneløsninger, utleie, montasje og sikkerhet. Kjøp, salg og rehabilitering av eiendom. Bygg og anlegg.
Formål
Salg av jernbaneløsninger, utleie, montasje og sikkerhet, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender. Kjøp, salg og rehabilitering av eiendom. Bygg og anlegg.
API og MCPGET /company/917567956
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917567956" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917567956",
"name": "RAIL SOLUTIONS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.640",
"nace_desc": "Engroshandel med maskiner og utstyr ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917567956" })Spør AI-assistenten
Er Rail Solutions AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Rail Solutions AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Rail Solutions AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −28 514 kr | 301 003 kr | 662 743 kr | 367 995 kr | 294 748 kr |
| 2024 | 0 kr | −26 087 kr | 8 812 kr | 433 749 kr | 66 992 kr | 366 757 kr |
| 2023 | 0 kr | −19 649 kr | −19 726 kr | 223 794 kr | −137 963 kr | 361 757 kr |
| 2022 | 0 kr | −14 893 kr | −14 905 kr | 224 011 kr | −350 485 kr | 574 496 kr |
| 2021 | 0 kr | −14 939 kr | −15 002 kr | 238 916 kr | −335 580 kr | 574 496 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 77 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/917567956/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917567956/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917567956",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -28514, "net_profit": 301003, "equity": 367995, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -26087, "net_profit": 8812, "equity": 66992, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917567956" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rail Solutions AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rail Solutions AS per år.
Hvordan har omsetningen til Rail Solutions AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 06.02.2024Regnskapsfører
1Sist endret 21.01.2019API og MCPGET /company/917567956/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917567956/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917567956",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917567956" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Rail Solutions AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Rail Solutions AS?
Hvem er regnskapsfører for Rail Solutions AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Remi Rostadhadde 50 %
- Sikker Jernbane AS50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sikker Jernbane AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917567956/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917567956/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917567956",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SIKKER JERNBANE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917567956" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Rail Solutions AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rail Solutions AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Rail Solutions AS eier Sikker Jernbane AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/917567956/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917567956/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917567956",
"chain": [
{ "org_no": "920608663", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "916230184", "owner_pct": 51.01, … },
{ "org_no": "917567956", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "917567956" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Rail Solutions AS?
Hvem eier Rail Solutions AS helt til toppen av eierkjeden?
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.10.2026 | Oppløsning ↗ |
| 20.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.2.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.2.2024 | Styre ↗ |
| 6.2.2024 | Daglig leder ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2023 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917567956/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917567956/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917567956",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-08", "type": "Oppløsning", … },
{ "dato": "2026-03-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917567956" })Spør AI-assistenten
Når leverte Rail Solutions AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Rail Solutions AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Rail Solutions AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Morgan Rostad(Daglig leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder avvikling:Nei→Ja
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 55,5 % | 43,4 % |
| Likviditetsgrad | 8,40 | 1,77 |
| Gjeldsgrad | 0,80 | 0,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | 81,8 % | 14,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917567956/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917567956/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917567956",
"nace_code": "46.640",
"industry_count": 2410,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0029 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917567956" })Spør AI-assistenten
Er Rail Solutions AS blant de største selskapene innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers?
Hvor solid er Rail Solutions AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Rail Solutions AS blant de 2410 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
RAIL SOLUTIONS AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Scandic Byggservice AS | Sarpsborg | 52,0 % | 2021 | 2024 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Rail Solutions AS
Hvor stor er bransjen Rail Solutions AS tilhører?
Rail Solutions AS er ett av 444 selskaper innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Oslo, og ett av 3 316 på landsbasis.
Hvor lenge har Rail Solutions AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Rail Solutions AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 46 % av selskapene i bransjen.
Hva har skjedd med Rail Solutions AS?
Rail Solutions AS er under avvikling. Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Rail Solutions AS?
Rail Solutions AS er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr ellers (næringskode 46.640). Registrert aktivitet: Salg av jernbaneløsninger, utleie, montasje og sikkerhet.
Hvem eier Rail Solutions AS?
Rail Solutions AS eies i hovedsak av Sikker Jernbane AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Rail Solutions AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 367 995 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Rail Solutions AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Rail Solutions AS en egenkapital på 367 995 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 55,5 %.
Hvor holder Rail Solutions AS til?
Rail Solutions AS holder til i Oslo gate 18D, 0192, OSLO, i Oslo kommune.
Hvilket org.nr har Rail Solutions AS?
Rail Solutions AS har org.nr 917 567 956 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.