Wpc Smalvollveien Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 268 mill
- +42 208,5 %
Om Wpc Smalvollveien Holding AS
Wpc Smalvollveien Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Selskapet er under avvikling. Martin Vestergaard er styrets leder. I 2025 hadde Wpc Smalvollveien Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 267,60 mill kr. Egenkapitalen var 274,74 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Cpa 18 Pan European Hldg Coop med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 568 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 387 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Drive virksomhet innenfor utvikling og investering i andre selskaper og eiendommer og alt som står i forbindelse med de forannevnte virksomheter.
API og MCPGET /company/914813832
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914813832" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914813832",
"name": "WPC SMALVOLLVEIEN HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914813832" })Spør AI-assistenten
Når ble Wpc Smalvollveien Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Wpc Smalvollveien Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Wpc Smalvollveien Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −237 725 kr | 267,60 mill kr | 284,47 mill kr | 274,74 mill kr | 9,73 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −335 012 kr | 632 502 kr | 154,13 mill kr | 78,22 mill kr | 75,91 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −316 108 kr | 19,58 mill kr | 178,09 mill kr | 78,68 mill kr | 99,41 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −382 819 kr | 16,32 mill kr | 170,23 mill kr | 83,74 mill kr | 86,49 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −363 495 kr | 7,75 mill kr | 162,05 mill kr | 78,76 mill kr | 83,30 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 260 mill kr (92 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 74 mill kr (26 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 5 mill kr
API og MCPGET /company/914813832/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914813832/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914813832",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 0,
"operating_profit": -237725,
"net_profit": 267601982,
"equity": 274740518,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -335012, "net_profit": 632502, "equity": 78219536, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914813832" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Wpc Smalvollveien Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Wpc Smalvollveien Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til Wpc Smalvollveien Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 22.09.2023Regnskapsfører
1Sist endret 02.12.2025Revisor
1Sist endret 27.04.2026API og MCPGET /company/914813832/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914813832/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914813832",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914813832" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Wpc Smalvollveien Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Wpc Smalvollveien Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Wpc Smalvollveien Holding AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Cpa 18 Pan European Hldg Coop100 %
- Wpc Smalvollveien 18-15 B.v.hadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Cpa 18 Pan European Hldg Coop | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914813832/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914813832/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914813832",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914813832" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Wpc Smalvollveien Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Wpc Smalvollveien Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.10.2026 | Oppløsning ↗ |
| 15.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2026 | Revisor ↗ |
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.9.2023 | Styre ↗ |
| 9.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914813832/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914813832/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914813832",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-22", "type": "Oppløsning", … },
{ "dato": "2026-08-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914813832" })Spør AI-assistenten
Når leverte Wpc Smalvollveien Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Wpc Smalvollveien Holding AS sist endret?
Har Wpc Smalvollveien Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder avvikling:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+TELL NORGE AS(Revisor)−PRICEWATERHOUSECOOPERS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−TOWER NEWCO AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 96,6 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 29,23 | 2,03 |
| Gjeldsgrad | 0,04 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 97,4 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914813832/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914813832/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914813832",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13697,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0038 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914813832" })Spør AI-assistenten
Er Wpc Smalvollveien Holding AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Wpc Smalvollveien Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Wpc Smalvollveien Holding AS blant de 13697 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
WPC SMALVOLLVEIEN HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| S65 Holding AS | Oslo | 4,3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+117 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Wpc Smalvollveien Holding AS
Hvor stor er bransjen Wpc Smalvollveien Holding AS tilhører?
Wpc Smalvollveien Holding AS er ett av 2 568 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 387 på landsbasis.
Hvor lenge har Wpc Smalvollveien Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Wpc Smalvollveien Holding AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Hva har skjedd med Wpc Smalvollveien Holding AS?
Wpc Smalvollveien Holding AS er under avvikling. Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Wpc Smalvollveien Holding AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Cpa 18 Pan European Hldg Coop største eier i Wpc Smalvollveien Holding AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Wpc Smalvollveien Holding AS for i 2025?
I sitt siste innleverte regnskap (2025) omsatte Wpc Smalvollveien Holding AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 267,60 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Wpc Smalvollveien Holding AS?
Driftsresultatet for 2025 var −237 725 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Wpc Smalvollveien Holding AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Wpc Smalvollveien Holding AS en egenkapital på 274,74 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 96,6 %.
Hvor stor aksjekapital har Wpc Smalvollveien Holding AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Wpc Smalvollveien Holding AS er 36 000 kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilket org.nr har Wpc Smalvollveien Holding AS?
Wpc Smalvollveien Holding AS har org.nr 914 813 832 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.