Om I Vater AS
I Vater AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trysil, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Selskapet er under avvikling. Gjermund Skjærholden er styrets leder. I 2025 hadde I Vater AS en omsetning på 1,83 mill kr, en økning på 66 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 186 659 kr. Egenkapitalen var −32 937 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gjermund Skjærholden med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 51 innen oppføring av bygninger i Trysil, og ett av 24 647 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Snekkertjenester, tømringstjenester, restaurering av hus og hytter og mindre bygg, taklegging, forsikringssaker, kjøp og salg av varer samt andre tjenester som står i forbindelse med selskapets virksomhet.
API og MCPGET /company/912667960
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912667960" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912667960",
"name": "I VATER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRYSIL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912667960" })Spør AI-assistenten
Hvor i Trysil holder I Vater AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er I Vater AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver I Vater AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,83 mill kr | 187 593 kr | 186 659 kr | 188 906 kr | −32 937 kr | 221 843 kr |
| 2024 | 1,10 mill kr | −48 376 kr | −45 856 kr | 50 268 kr | −219 597 kr | 269 865 kr |
| 2023 | 1,86 mill kr | −21 396 kr | −80 221 kr | 141 277 kr | −173 741 kr | 315 017 kr |
| 2022 | 1,62 mill kr | −1 839 kr | 1 850 kr | 165 585 kr | −93 519 kr | 259 104 kr |
| 2021 | 1,89 mill kr | 66 330 kr | 54 059 kr | 245 397 kr | −95 369 kr | 340 766 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 99 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/912667960/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912667960/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912667960",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1828226,
"operating_profit": 187593,
"net_profit": 186659,
"equity": -32937,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1100436,
"operating_profit": -48376,
"net_profit": -45856,
"equity": -219597,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912667960" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til I Vater AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til I Vater AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for I Vater AS per år.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 03.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 21.04.2026API og MCPGET /company/912667960/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912667960/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912667960",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912667960" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i I Vater AS?
Hvem er regnskapsfører for I Vater AS?
List alle roller i I Vater AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gjermund Skjærholden | Person | Ordinære aksjer | 33.3 % | 12 |
| Magnar Putmoen | Person | Ordinære aksjer | 33.3 % | 12 |
| Rune Moen | Person | Ordinære aksjer | 33.3 % | 12 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912667960/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912667960/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912667960",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912667960" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har I Vater AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier I Vater AS, og hvor store eierandeler har de?
Er I Vater AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| I Vater AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Trysil | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.8.2026 | Oppløsning ↗ |
| 28.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912667960/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912667960/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912667960",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-25", "type": "Oppløsning", … },
{ "dato": "2026-04-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912667960" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for I Vater AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble I Vater AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte I Vater AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder avvikling:Nei→Ja
- Endring i roller og styre+TRYSIL REGNSKAP AS(Regnskapsfører)−TRYSIL REGNSKAP 1 AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+TRYSIL REGNSKAP 1 AS(Regnskapsfører)−TRYSIL REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -17,4 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,85 | 1,30 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912667960/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912667960/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912667960",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12287,
"revenue": { "value": 1828226, "percentile": 0.5022 },
"operating_margin": { "value": 0.1026, "percentile": 0.7574 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912667960" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til I Vater AS på i bransjen?
Hvor ligger I Vater AS blant de 12287 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til I Vater AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om I Vater AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som I Vater AS?
Det er registrert 24 647 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 51 i Trysil.
Er I Vater AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 63 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 686 andre selskaper i bransjen etablert.
Er I Vater AS konkurs?
I Vater AS er under avvikling. Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hvilken bransje tilhører I Vater AS?
I Vater AS driver innen oppføring av bygninger, med NACE-kode 41.000 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Snekkertjenester, tømringstjenester, restaurering av hus og hytter og mindre bygg, taklegging, forsikringssaker, kjøp og salg av varer samt andre tjenester som står i forbindelse med selskapets virksomhet.
Hvilke eiere står bak I Vater AS?
Største aksjonær i I Vater AS er Gjermund Skjærholden med 33,3 % av aksjene, fulgt av Magnar Putmoen (33,3 %) og Rune Moen (33,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med I Vater AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,83 mill kr, opp 66 % fra 2024. Egenkapitalen var −32 937 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til I Vater AS?
Egenkapitalen i I Vater AS var −32 937 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −17,4 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i I Vater AS?
I Vater AS har en registrert aksjekapital på 36 000 kr, fordelt på 36 aksjer.
Hvem fører regnskapet til I Vater AS?
Trysil Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for I Vater AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.