Stenders Drift AS
Org.nr 898641902
Om Stenders Drift AS
Stenders Drift AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler. Virksomheten ble stiftet i 2012 og har vært i drift i 14 år. Selskapet er under avvikling. Øyvind Thorsell er styrets leder. I 2025 hadde Stenders Drift AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 2 703 kr. Egenkapitalen var −2,46 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stenders Norway AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 23 innen detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler i Sandnes, og ett av 1 841 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Butikkhandel av kosmetiske produkter og toalettartikler.
Formål
Butikkhandel med annet spesialisert vareutvalg
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −2 703 kr | −2 703 kr | 0 kr | −2,46 mill kr | 2,46 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −169 kr | −169 kr | 0 kr | −2,46 mill kr | 2,46 mill kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 169 kr | −2,46 mill kr | 2,46 mill kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 169 kr | −2,46 mill kr | 2,46 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 169 kr | −2,46 mill kr | 2,46 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIEgenkapitalen besto i hovedsak av innskutt kapital i 2025. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre5
Styre
5Sist endret 27.08.2015Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stenders Norway AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 300 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.11.2025 | Oppløsning ↗ |
| 4.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad | 0,00 | 1,47 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Stenders Drift AS
Hvor stor er bransjen Stenders Drift AS tilhører?
Stenders Drift AS er ett av 23 selskaper innen detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler i Sandnes, og ett av 1 841 på landsbasis.
Hvor lenge har Stenders Drift AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stenders Drift AS ble etablert i 2012 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 82 % av selskapene.
Er Stenders Drift AS fortsatt i drift?
Stenders Drift AS er under avvikling. Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Stenders Drift AS?
Organisasjonsformen til Stenders Drift AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Stenders Drift AS?
Styrets leder i Stenders Drift AS er Øyvind Thorsell. Styret har totalt 5 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Stenders Drift AS?
Største aksjonær i Stenders Drift AS er Stenders Norway AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Stenders Drift AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var −2,46 mill kr ved årsslutt.
Hvor holder Stenders Drift AS til?
Stenders Drift AS holder til i Lundeleitet 1, 4323, SANDNES, i Sandnes kommune i Rogaland.
Hvilket org.nr har Stenders Drift AS?
Stenders Drift AS har org.nr 898 641 902 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.