Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Forening/lag/innretning

Troendes Forsamling Verdal

Org.nr 894597852troendesforsamling.org
Omsetning
806 614
2019
Resultat
151 745
2 års regnskap
Mer

Om Troendes Forsamling Verdal

Troendes Forsamling Verdal er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Verdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i religiøse organisasjoner. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Ariel Strømmen er styrets leder. I 2019 hadde Troendes Forsamling Verdal en omsetning på 806 614 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 151 745 kr. Egenkapitalen var 1,83 mill kr ved utgangen av 2019. Selskapet er ett av 13 innen aktiviteter i religiøse organisasjoner i Verdal, og ett av 6 086 i Norge. Det ble etablert samme år som 81 andre selskaper i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (72 %).

Aktivitet

Menighetens mål er å tilføre lokalsamfunnet positive verdier i form av holdningsskapende arbeid. Dette skjer først og fremst gjennom god kristen livsførsel, dernest gjennom å formidle det fulle evangeliet om omvendelse, troendes dåp og åndsdåp gjennom misjonering. Menigheten har også som mål å bistå misjonsarbeid og drive veldedighetsarbeid nasjonalt så vel som internasjonalt.

API og MCPGET /company/894597852

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/894597852" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "894597852",
  "name": "TROENDES FORSAMLING VERDAL",
  "org_form": "FLI",
  "nace_code": "94.910",
  "nace_desc": "Aktiviteter i religiøse organisasjoner",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "VERDAL", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "894597852" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Troendes Forsamling Verdal stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Verdal holder Troendes Forsamling Verdal til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Troendes Forsamling Verdal registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2018–2019

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2019806 614 kr216 388 kr151 745 kr3,64 mill kr1,83 mill kr1,81 mill kr
20180 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr

Balanse

2019
Eiendeler3,64 mill kr
Anleggsmidler95 %3,45 mill krOmløpsmidler5 %190 468 kr
Egenkapital og gjeld3,64 mill kr
Innskutt egenkapital50 %1,83 mill krOpptjent egenkapital0 %0 krLangsiktig gjeld50 %1,81 mill krKortsiktig gjeld0 %514 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader590 226 kr
Finansinntekter3 432 kr
Finanskostnader68 075 kr
Netto finans−64 643 kr
Ordinært resultat før skatt151 745 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2019 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 59 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 15 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.

API og MCPGET /company/894597852/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/894597852/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "894597852",
  "years": [
    {
      "year": 2019,
      "revenue": 806614,
      "operating_profit": 216388,
      "net_profit": 151745,
      "equity": 1830879,
      …
    },
    { "year": 2018, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 0, … }
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "894597852" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Troendes Forsamling Verdal utviklet seg fra 2018 til 2019?
  • Hva var driftsmarginen til Troendes Forsamling Verdal i 2019?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Troendes Forsamling Verdal fra 2018 til 2019?

Roller og styre7

Styre

7Sist endret 06.11.2024
Ariel Strømmen(f. 1974)
Styrets lederSignatur
Remi Engesvik(f. 1968)
StyremedlemSignatur
Rolf Strømmen(f. 1949)
StyremedlemSignatur
Ann Helen Hvesser(f. 1985)
StyremedlemSignatur
Mikael Engesvik(f. 1994)
StyremedlemSignatur
Arlene Lines(f. 1979)
StyremedlemSignatur
Evy Merete Støfringshaug(f. 1974)
StyremedlemSignatur
API og MCPGET /company/894597852/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/894597852/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "894597852",
  "roles": [
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "894597852" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Troendes Forsamling Verdal: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Troendes Forsamling Verdal?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Troendes Forsamling VerdalAAFYAktiviteter i religiøse organisasjonerVerdal−

Kunngjøringer1

DatoKunngjøring
9.7.2020Godkjente årsregnskap ↗

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/894597852/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/894597852/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "894597852",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2020-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "894597852" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Troendes Forsamling Verdal sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Troendes Forsamling Verdal i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Troendes Forsamling Verdal sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2019Bransjemedian
Egenkapitalandel50,3 %91,2 %
Likviditetsgrad370,567,10
Gjeldsgrad0,990,09
Egenkapitalrentabilitet8,3 %3,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/894597852/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/894597852/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "894597852",
  "nace_code": "94.910",
  "industry_count": 424,
  "revenue": { "value": 806614, "percentile": 0.331 },
  "operating_margin": { "value": 0.2683, "percentile": 0.7397 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "894597852" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Troendes Forsamling Verdal på i bransjen?
  • Hvor ligger Troendes Forsamling Verdal blant de 424 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Troendes Forsamling Verdal sammenlignet med andre i bransjen?

Lignende selskaper

AI
Pinsemenigheten Nordvestkirka
975421694 · HUSTADVIKA
FLI
Lyngdal Pinsemenighet
871492042 · LYNGDAL
FLI10 ansatte
Vis 5 til
Den Makedonske Ortodokse Kirken Prepodobna Paraskeva - Sveta Petka
932422646 · OSLO
FLI

Godt å vite om Troendes Forsamling Verdal

Hvor stor er bransjen Troendes Forsamling Verdal tilhører?

Troendes Forsamling Verdal er ett av 13 selskaper innen aktiviteter i religiøse organisasjoner i Verdal, og ett av 6 086 på landsbasis.

Hvor lenge har Troendes Forsamling Verdal eksistert sammenlignet med bransjen?

Troendes Forsamling Verdal ble etablert i 2009 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Troendes Forsamling Verdal i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Troendes Forsamling Verdal i Brønnøysundregistrene.

Hva gjør Troendes Forsamling Verdal?

Troendes Forsamling Verdal er registrert i bransjen Aktiviteter i religiøse organisasjoner (næringskode 94.910). Registrert aktivitet: Menighetens mål er å tilføre lokalsamfunnet positive verdier i form av holdningsskapende arbeid.

Hva betyr organisasjonsformen FLI?

Organisasjonsformen til Troendes Forsamling Verdal er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.

Hvem er styreleder i Troendes Forsamling Verdal?

Styrets leder i Troendes Forsamling Verdal er Ariel Strømmen. Styret har totalt 7 registrerte medlemmer.

Hva omsatte Troendes Forsamling Verdal for i 2019?

I 2019 omsatte Troendes Forsamling Verdal for 806 614 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 151 745 kr.

Hvor lønnsom er driften i Troendes Forsamling Verdal?

Driftsresultatet for 2019 var 216 388 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor holder Troendes Forsamling Verdal til?

Troendes Forsamling Verdal holder til i Feskarvegen 1, 7650, VERDAL, i Verdal kommune i Trøndelag.

Hva er nettsiden til Troendes Forsamling Verdal?

Registrert nettside for Troendes Forsamling Verdal er troendesforsamling.org. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag