Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA
- Omsetning
- 66 678
- +57,6 %
- Resultat
- 28 320
- 4 års regnskap
Om Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA
Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Tynset, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 1989 og har vært i drift i 37 år. Kjetil Frengstad er styrets leder. I 2016 hadde Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA en omsetning på 66 678 kr, en økning på 58 % fra 2015. Selskapet endte året med et overskudd på 28 320 kr. Egenkapitalen var 329 267 kr ved utgangen av 2016. Selskapet er ett av 58 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Tynset, og ett av 12 876 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Samle grunneiere og sameiere for i samarbeid utnytte utmarksressursen som ledd i gardsdrifta.
Formål
Samle grunneiere og sameiere for i samarbeid å utnytte utmarksressursene som ledd i gardsdrifta.
API og MCPGET /company/893750312
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893750312" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893750312",
"name": "BJØRGAN-WEEN-FRENGSTAD UTMARKSLAG SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "68.320",
"nace_desc": "Eiendomsforvaltning på oppdrag",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TYNSET", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "893750312" })Spør AI-assistenten
Hva driver Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2013–2016 · +57,6 % fra 2015 · −13 % over 3 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016 | 66 678 kr | 37 656 kr | 28 320 kr | 344 812 kr | 329 267 kr | 15 545 kr |
| 2015 | 42 311 kr | −911 kr | −1 157 kr | 307 741 kr | 300 946 kr | 6 794 kr |
| 2014 | 63 807 kr | 18 590 kr | 13 072 kr | 316 401 kr | 302 103 kr | 14 298 kr |
| 2013 | 76 684 kr | 30 160 kr | 21 464 kr | 302 386 kr | 289 031 kr | 13 355 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2016 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 53 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/893750312/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893750312/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893750312",
"years": [
{ "year": 2016, "revenue": 66678, "operating_profit": 37656, "net_profit": 28320, "equity": 329267, … },
{ "year": 2015, "revenue": 42311, "operating_profit": -911, "net_profit": -1157, "equity": 300946, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "893750312" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA per år.
Hvordan har omsetningen til Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA utviklet seg fra 2013 til 2016?
Hva var driftsmarginen til Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA i 2016?
Roller og styre6
Styre
5Sist endret 08.02.2022Regnskapsfører
1Sist endret 10.11.2017API og MCPGET /company/893750312/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893750312/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893750312",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "893750312" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA?
List alle roller i Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA | AAFY | Eiendomsforvaltning på oppdrag | Tynset | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.2.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.2.2022 | Styre ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.4.2018 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.4.2018 | Styre ↗ |
| 1.8.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2016 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.10.2015 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.9.2014 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.9.2013 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/893750312/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893750312/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893750312",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2022-02-08", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2022-02-08", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "893750312" })Spør AI-assistenten
Når ble Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ØKORÅD ØSTERDALEN SA(Regnskapsfører)−VEKSTRA NORD-ØST SA(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2016 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 95,5 % | 45,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 0,74 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,6 % | 6,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/893750312/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893750312/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893750312",
"nace_code": "68.320",
"industry_count": 4183,
"revenue": { "value": 66678, "percentile": 0.3485 },
"operating_margin": { "value": 0.5647, "percentile": 0.7836 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "893750312" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA på i bransjen?
Hvor ligger Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA blant de 4183 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
BJØRGAN-WEEN-FRENGSTAD UTMARKSLAG SA eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Kvikne Eiendom AS | Tynset | 2,9 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA?
Det er registrert 12 876 selskaper i Norge innen eiendomsforvaltning på oppdrag, hvorav 58 i Tynset.
Er Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1989, som er lenger enn 85 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 82 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA i Enhetsregisteret?
Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen SA?
Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA er registrert som Samvirkeforetak (SA). Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.
Hvem sitter i styret i Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA?
Kjetil Frengstad er registrert som styreleder i Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA?
I 2016 omsatte Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA for 66 678 kr, opp 58 % fra 2015. Årsresultatet ble et overskudd på 28 320 kr.
Er Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA registrert i MVA-registeret?
Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA er registrert i MVA-registeret (siden 2023) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA?
Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA har org.nr 893 750 312 og er registrert som Samvirkeforetak i Brønnøysundregistrene.
Hvem fører regnskapet til Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA?
Økoråd Østerdalen SA er registrert som regnskapsfører for Bjørgan-Ween-Frengstad Utmarkslag SA.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.