- Omsetning
- 3,2 mill
- 2018
- Resultat
- 247 584
- 2 års regnskap
Om Start Ntnu
Start Ntnu er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers. Virksomheten ble stiftet i 1999 og har vært i drift i 27 år. Lisa Hartmann Sellæg er daglig leder, og Lisa Hartmann Sellæg er styreleder. I 2018 hadde Start Ntnu en omsetning på 3,24 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 247 584 kr. Egenkapitalen var 817 420 kr ved utgangen av 2018. Selskapet er ett av 2 883 innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Trondheim, og ett av 74 333 i Norge. Det er eldre enn 68 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Politisk uavhengig studentdrevet non-profit organisasjon. Organisasjonen er bransjenøytral og har ingen tilhørighet til enkeltbedrifter. Start NTNU ønsker å skape en holdningsendring slik at studentene ved NTNU ser på det å starte opp egen bedrift som et reelt alternativ.
API og MCPGET /company/882456692
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/882456692" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "882456692",
"name": "START NTNU",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "94.992",
"nace_desc": "Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "882456692" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Start Ntnu registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Start Ntnu stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Start Ntnu til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2017–2018
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018 | 3,24 mill kr | 251 162 kr | 247 584 kr | 920 332 kr | 817 420 kr | 102 912 kr |
| 2017 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2018Hva årsregnskapet forteller
AII 2018 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 91 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/882456692/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/882456692/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "882456692",
"years": [
{
"year": 2018,
"revenue": 3237136,
"operating_profit": 251162,
"net_profit": 247584,
"equity": 817420,
…
},
{ "year": 2017, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 0, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "882456692" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Start Ntnu per år.
Hvordan har omsetningen til Start Ntnu utviklet seg fra 2017 til 2018?
Hva var driftsmarginen til Start Ntnu i 2018?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 10.02.2026Styre
5Sist endret 07.01.2026API og MCPGET /company/882456692/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/882456692/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "882456692",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "882456692" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Start Ntnu?
List alle roller i Start Ntnu: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Start Ntnu?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Start Ntnu | AAFY | Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers | Trondheim | − |
Kunngjøringer2
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/882456692/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/882456692/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "882456692",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2019-08-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2018-06-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "882456692" })Spør AI-assistenten
Når ble Start Ntnu sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Start Ntnu sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Start Ntnu i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Immateriell rettighetVaremerke:Norwegian Game Awards(Endelig henlagt)
- Immateriell rettighetVaremerke:NORWEGIAN GAME AWARDS(Endelig henlagt)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 90,8 % av driftsinntektene — 54,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2018 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,8 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 7,6 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 88,8 % | 87,8 % |
| Likviditetsgrad | 8,94 | 4,19 |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 0,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 30,3 % | 4,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2018 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,4 % | 10,0 % |
| Annen driftskostnad | 90,8 % | 36,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/882456692/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/882456692/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "882456692",
"nace_code": "94.992",
"industry_count": 2104,
"revenue": { "value": 3237136, "percentile": 0.7809 },
"operating_margin": { "value": 0.0776, "percentile": 0.6014 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "882456692" })Spør AI-assistenten
Er Start Ntnu blant de største selskapene innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers?
Hvor solid er Start Ntnu sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Start Ntnu på i bransjen?
Immaterielle rettigheter
Start Ntnu har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Norwegian Game Awards ↗ | 201314343 | − | Henlagt | − |
| NORWEGIAN GAME AWARDS ↗ | 200704516 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+13 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Start Ntnu
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Start Ntnu?
Det er registrert 74 333 selskaper i Norge innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers, hvorav 2 883 i Trondheim.
Er Start Ntnu et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1999, som er lenger enn 68 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 754 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Start Ntnu et aktivt selskap?
Start Ntnu er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Start Ntnu?
Daglig leder i Start Ntnu er Lisa Hartmann Sellæg, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Start Ntnu?
Lisa Hartmann Sellæg er registrert som styreleder i Start Ntnu, i et styre med 5 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Start Ntnu?
Siste tilgjengelige regnskap (2018) viser en omsetning på 3,24 mill kr. Egenkapitalen var 817 420 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Start Ntnu?
I 2018 hadde Start Ntnu et driftsresultat på 251 162 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 7,8 %.
Hvor solid er balansen til Start Ntnu?
Egenkapitalen i Start Ntnu var 817 420 kr i 2018-regnskapet, med en egenkapitalandel på 88,8 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Start Ntnu?
Forretningsadressen til Start Ntnu er Sem Sælands vei 1, 7034, TRONDHEIM i Trondheim kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Start Ntnu?
Organisasjonsnummeret til Start Ntnu er 882 456 692. Selskapet er registrert som Forening/lag/innretning, med registreringsdato 08.12.2000.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.