Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Ikke aktivt
Aksjeselskap

Sta In AS

Org.nr 858053552
Omsetning
72 000
2023
Resultat
792 710
6 års regnskap
Mer
SammenlignMarkedsanalyse

Om Sta In AS

Sta In AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skaun, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1990 og har vært i drift i 36 år. Selskapet er under avvikling. I 2023 hadde Sta In AS en omsetning på 72 000 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 792 710 kr. Egenkapitalen var 4,07 mill kr ved utgangen av 2023. Største aksjonær er Rinternational Holdings Ab med 65,4 % av aksjene. Selskapet er ett av 53 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Skaun, og ett av 76 533 i Norge. Det er eldre enn 92 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Handelsvirksomhet, eiendomsdrift og hva dermed står i naturlig forbindelse samt deltagelse i andre selskaper som holdingselskap.

Formål

Handelsvirksomhet, kjøp og salg av bedrifter, joint ventures, investering og kjøp og salg av aksjer, forretningsførsel, investering i eiendoms og handelselskaper i inn og utland, samt ordinær eiendomsdrift og hva dermed står i naturlig forbindelse samt deltagelse i andre selskaper som holdingselskap.

API og MCPGET /company/858053552

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/858053552" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "858053552",
  "name": "STA IN AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "SKAUN", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "858053552" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Sta In AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Sta In AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Sta In AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2019–2023 · −94,5 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202372 000 kr409 365 kr792 710 kr6,81 mill kr4,07 mill kr2,34 mill kr
20220 kr−1,49 mill kr−1,40 mill kr6,01 mill kr2,97 mill kr3,04 mill kr
20217,86 mill kr6,56 mill kr6,73 mill kr7,30 mill kr4,67 mill kr2,63 mill kr
20201,26 mill kr−1,22 mill kr−2,09 mill kr12,61 mill kr−2,06 mill kr14,67 mill kr
20191,32 mill kr−853 536 kr−927 278 kr12,45 mill kr107 591 kr12,34 mill kr

Balanse

2023
Eiendeler6,81 mill kr
Anleggsmidler0 %20 172 krOmløpsmidler100 %6,79 mill kr
Egenkapital og gjeld6,81 mill kr
Innskutt egenkapital42 %2,89 mill krOpptjent egenkapital17 %1,18 mill krLangsiktig gjeld27 %1,81 mill krKortsiktig gjeld8 %534 079 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader−337 365 kr
Finanskostnader16 544 kr
Netto finans−16 544 kr
Ordinært resultat før skatt392 821 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Regnskapet for 2023 inneholder konsernbidrag.

Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2023)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
3,7 mill kr (55 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
940 000 kr (14 % av balansen)
API og MCPGET /company/858053552/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/858053552/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "858053552",
  "years": [
    { "year": 2023, "revenue": 72000, "operating_profit": 409365, "net_profit": 792710, "equity": 4068729, … },
    { "year": 2022, "revenue": 0, "operating_profit": -1489569, "net_profit": -1404986, "equity": 2970019, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "858053552" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sta In AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sta In AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Sta In AS utviklet seg fra 2019 til 2023?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Rinternational Holdings AbSelskapB-aksjer65,4 %1 886
Rinternational Holdings AbSelskapA-aksjer34,7 %1 000

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024

API og MCPGET /company/858053552/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/858053552/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "858053552",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "RINTERNATIONAL HOLDINGS AB",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 65.35,
      "year": 2024,
      …
    },
    {
      "shareholder_name": "RINTERNATIONAL HOLDINGS AB",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 34.65,
      "year": 2024,
      …
    }
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "858053552" })

Spør AI-assistenten

  • Er Sta In AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Sta In AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Sta In AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sta In ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomSkaun−

Kunngjøringer78

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/858053552/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/858053552/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "858053552",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-09", "type": "Styre", … },
    { "dato": "2026-03-19", "type": "Styre", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "858053552" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Sta In AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Sta In AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Sta In AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    −Kristine Benedichte Fyhn-Røvik(Styrets leder)
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    MVA-registrert:Ja→Nei
  3. Endring i roller og styre
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
  5. Endring i roller og styre

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2023Bransjemedian
Egenkapitalandel59,8 %37,0 %
Likviditetsgrad12,711,76
Gjeldsgrad0,581,06
Egenkapitalrentabilitet19,5 %5,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/858053552/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/858053552/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "858053552",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64534,
  "revenue": { "value": 72000, "percentile": 0.2977 },
  "operating_margin": { "value": 5.6856, "percentile": 0.9987 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "858053552" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sta In AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Sta In AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Sta In AS sammenlignet med andre i bransjen?

Spørsmål og svar om Sta In AS

Hvor stor er bransjen Sta In AS tilhører?

Sta In AS er ett av 53 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Skaun, og ett av 76 533 på landsbasis.

Hvor lenge har Sta In AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Sta In AS ble etablert i 1990 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 92 % av selskapene.

Er Sta In AS fortsatt i drift?

Sta In AS er under avvikling. Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.

Hvilken bransje tilhører Sta In AS?

Sta In AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Handelsvirksomhet, eiendomsdrift og hva dermed står i naturlig forbindelse samt deltagelse i andre selskaper som holdingselskap.

Hvem eier Sta In AS?

Sta In AS eies i hovedsak av Rinternational Holdings Ab (65,4 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2024.

Går Sta In AS med overskudd?

Sta In AS hadde i 2023 en omsetning på 72 000 kr og et overskudd på 792 710 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor mye egenkapital har Sta In AS?

Ved utgangen av 2023 hadde Sta In AS en egenkapital på 4,07 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 59,8 %.

Hvor stor aksjekapital har Sta In AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Sta In AS er 2,89 mill kr (2 886 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag