Sagveien 8 AS
Org.nr 835672212
Om Sagveien 8 AS
Sagveien 8 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lier, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2025 og har vært i drift i 1 år. Kari Desserud Aaby er styrets leder. I 2025 hadde Sagveien 8 AS en omsetning på 336 839 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 180 397 kr. Egenkapitalen var 230 063 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gullaug Gruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 337 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Lier, og ett av 76 361 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 243 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av fast eiendom.
Formål
Å eie og drifte boligeiendom.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 336 839 kr | 231 278 kr | 180 397 kr | 2,04 mill kr | 230 063 kr | 1,81 mill kr |
Roller og styre3
Styre
3Sist endret 13.03.2026Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gullaug Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Gullaug Gruppen AS
4 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sagveien 8 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Lier | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.9.2026 | Signatur ↗ |
| 12.3.2026 | Styre ↗ |
| 12.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.8.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 14.6.2025 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
| 14.6.2025 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Ignethe Caroline Kvale Aaby(Styremedlem)−Ignethe Caroline Aaby(Styremedlem)
- Endring i roller og styre+Christian Fredrik Aaby(Styremedlem)−Christian Fredrik Gjertsen Aaby(Styremedlem)
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 11,3 % | 36,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,04 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 7,87 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 78,4 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Sagveien 8 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sagveien 8 AS?
Det er registrert 76 361 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 337 i Lier.
Er Sagveien 8 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2025, som er lenger enn 4 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 243 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Sagveien 8 AS et aktivt selskap?
Sagveien 8 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Sagveien 8 AS med?
Sagveien 8 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Utleie av fast eiendom.
Hva slags selskap er Sagveien 8 AS?
Sagveien 8 AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Sagveien 8 AS?
Største aksjonær i Sagveien 8 AS er Gullaug Gruppen AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Sagveien 8 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 336 839 kr. Egenkapitalen var 230 063 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Sagveien 8 AS?
Egenkapitalen i Sagveien 8 AS var 230 063 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 11,3 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.