Taboo AS
- Omsetning
- 5,9 mill
- +25,5 %
- Resultat
- 80 222
- −59 %
Om Taboo AS
Taboo AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Moss, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Drift av barer. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Selskapet er registrert som konkurs. Michal Kaszuba er daglig leder, og Michal Kaszuba er styreleder. I 2024 hadde Taboo AS en omsetning på 5,95 mill kr, en økning på 25 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 80 222 kr. Egenkapitalen var 155 060 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Katrina Panuelos Villamor med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen drift av barer i Moss, og ett av 862 i Norge. Det ble etablert samme år som 45 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (82 %).
Aktivitet
Drift av utelivsbransje, samt. kafe og matservering.
Formål
Serveringsvirksomhet. Salg av alkoholholdig drikke og alkoholfritt drikke.
API og MCPGET /company/828111612
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828111612" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828111612",
"name": "TABOO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.300",
"nace_desc": "Drift av barer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MOSS", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "828111612" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Taboo AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Taboo AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Moss holder Taboo AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2024 · +25,5 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5,95 mill kr | 116 778 kr | 80 222 kr | 1,24 mill kr | 155 060 kr | 1,09 mill kr |
| 2023 | 4,74 mill kr | 221 427 kr | 195 482 kr | 1,33 mill kr | 74 893 kr | 1,26 mill kr |
| 2022 | 2,61 mill kr | −148 438 kr | −150 589 kr | 653 819 kr | −120 589 kr | 774 408 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 36 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/828111612/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828111612/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828111612",
"years": [
{ "year": 2024, "revenue": 5945563, "operating_profit": 116778, "net_profit": 80222, "equity": 155060, … },
{ "year": 2023, "revenue": 4738969, "operating_profit": 221427, "net_profit": 195482, "equity": 74893, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "828111612" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Taboo AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Taboo AS per år.
Hvordan har omsetningen til Taboo AS utviklet seg fra 2021 til 2024?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 11.11.2021Styre
2Sist endret 11.11.2021Regnskapsfører
1Sist endret 08.01.2025Bostyrer
1Sist endret 10.04.2026API og MCPGET /company/828111612/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828111612/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828111612",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "828111612" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Taboo AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Taboo AS?
Hvem er regnskapsfører for Taboo AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Katrina Panuelos Villamor | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 500 |
| Michal Kaszuba | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/828111612/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828111612/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828111612",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "828111612" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Taboo AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Taboo AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Taboo AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Taboo AS | BEDR | Drift av barer | Moss | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.4.2026 | Konkursåpning ↗ |
| 30.12.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.11.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.11.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/828111612/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828111612/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828111612",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-09", "type": "Konkursåpning", … },
{ "dato": "2025-12-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "828111612" })Spør AI-assistenten
Når leverte Taboo AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Taboo AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Taboo AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→-
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Endring i roller og styre+Ukjent(Bostyrer)
- Selskapsopplysninger oppdatertKonkurs:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 35,8 % av driftsinntektene — 3,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,0 % | 2,0 % |
| Resultatmargin | 1,3 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 12,5 % | 16,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,58 | 1,03 |
| Gjeldsgrad | 7,01 | 1,67 |
| Egenkapitalrentabilitet | 51,7 % | 21,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +25,5 % | +4,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 33,5 % | 32,7 % |
| Lønnskostnad | 35,8 % | 32,1 % |
| Annen driftskostnad | 25,5 % | 27,5 % |
| Avskrivninger | 3,2 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/828111612/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828111612/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828111612",
"nace_code": "56.300",
"industry_count": 653,
"revenue": { "value": 5945563, "percentile": 0.6554 },
"operating_margin": { "value": 0.0196, "percentile": 0.5 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "828111612" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Taboo AS på i bransjen?
Hvor ligger Taboo AS blant de 653 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Taboo AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Moss
1 000+ til i Moss →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Taboo AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Taboo AS?
Det er registrert 862 selskaper i Norge innen drift av barer, hvorav 8 i Moss.
Er Taboo AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 38 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 45 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Taboo AS fortsatt i drift?
Det er registrert konkurs for Taboo AS (åpnet 10.04.2026). Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Taboo AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Taboo AS?
Siste registrerte daglig leder i Taboo AS er Michal Kaszuba.
Hvilke eiere står bak Taboo AS?
Taboo AS eies i hovedsak av Katrina Panuelos Villamor (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Taboo AS?
Taboo AS hadde i 2024 en omsetning på 5,95 mill kr og et overskudd på 80 222 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor ligger Taboo AS?
Forretningsadressen til Taboo AS er Ibsens gate 2, 1530, MOSS i Moss kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.