Consist AS
- Omsetning
- 8,8 mill
- +38 %
- Resultat
- 948 287
- +241,1 %
Om Consist AS
Consist AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hamar, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Selskapet er registrert som konkurs. Hallgeir Dahl er styrets leder. I 2024 hadde Consist AS en omsetning på 8,81 mill kr, en økning på 38 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 948 287 kr. Egenkapitalen var 486 999 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Hallgeir Dahl med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 24 innen rørleggerarbeid i Hamar, og ett av 4 977 i Norge. Det ble etablert samme år som 153 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Håndverkstjenester som rørlegger, snekker, mur og betong.
Formål
Bygg og eiendom.
API og MCPGET /company/818829612
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818829612" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818829612",
"name": "CONSIST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAMAR", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "818829612" })Spør AI-assistenten
Er Consist AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Consist AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Consist AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +38 % fra 2023 · +98,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 8,81 mill kr | 1,35 mill kr | 948 287 kr | 4,29 mill kr | 486 999 kr | 3,81 mill kr |
| 2023 | 6,39 mill kr | 610 745 kr | 278 013 kr | 2,84 mill kr | 38 712 kr | 2,80 mill kr |
| 2022 | 9,27 mill kr | 1,52 mill kr | 1,11 mill kr | 1,98 mill kr | 368 700 kr | 1,61 mill kr |
| 2021 | 5,99 mill kr | 907 304 kr | 693 109 kr | 857 340 kr | 207 094 kr | 650 246 kr |
| 2020 | 4,44 mill kr | 442 121 kr | 342 436 kr | 696 643 kr | 118 985 kr | 577 658 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 55 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 19 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/818829612/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818829612/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818829612",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 8812886,
"operating_profit": 1347539,
"net_profit": 948287,
"equity": 486999,
…
},
{ "year": 2023, "revenue": 6386108, "operating_profit": 610745, "net_profit": 278013, "equity": 38712, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "818829612" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Consist AS fra 2023 til 2024?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Consist AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Consist AS per år.
Roller og styre4
Styre
1Sist endret 06.04.2017Regnskapsfører
2Sist endret 26.03.2024Bostyrer
1Sist endret 14.07.2026API og MCPGET /company/818829612/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818829612/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818829612",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "818829612" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Consist AS?
List alle roller i Consist AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Consist AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hallgeir Dahl | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/818829612/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818829612/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818829612",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "818829612" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Consist AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Consist AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Consist AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Hamar | − |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Konkursåpning ↗ |
| 9.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.7.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 8.6.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 8.6.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 8.6.2026 | Revisor ↗ |
| 8.6.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.9.2023 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/818829612/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818829612/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818829612",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Konkursåpning", … },
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "818829612" })Spør AI-assistenten
Når ble det åpnet konkurs i Consist AS, og hva har skjedd siden?
Når leverte Consist AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Consist AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Endring i roller og styre+Ukjent(Bostyrer)
- Selskapsopplysninger oppdatertKonkurs:Nei→Ja
- Selskapsopplysninger oppdatertNavn:MIØSEN TEKNIKK AS→CONSIST AS
- Endring i roller og styre−ES REVISJON AS(Revisor)
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 18,8 % av driftsinntektene — 16,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,3 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 10,8 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 11,3 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,13 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 7,81 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 194,7 % | 15,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +38,0 % | +1,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 55,5 % | 42,2 % |
| Lønnskostnad | 18,8 % | 34,9 % |
| Annen driftskostnad | 7,9 % | 14,8 % |
| Avskrivninger | 2,6 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/818829612/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818829612/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818829612",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3305,
"revenue": { "value": 8812886, "percentile": 0.737 },
"operating_margin": { "value": 0.1529, "percentile": 0.8137 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "818829612" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Consist AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Consist AS blant de største selskapene innen rørleggerarbeid?
Hvor solid er Consist AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
CONSIST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Humle Eiendom AS | Hamar | 33,3 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Consist AS
Hvor stor er bransjen Consist AS tilhører?
Consist AS er ett av 24 selskaper innen rørleggerarbeid i Hamar, og ett av 4 977 på landsbasis.
Hvor lenge har Consist AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Consist AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 50 % av selskapene i bransjen.
Er Consist AS konkurs?
Det er registrert konkurs for Consist AS (åpnet 14.07.2026). Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Consist AS?
Consist AS er registrert i bransjen Rørleggerarbeid (næringskode 43.221). Registrert aktivitet: Håndverkstjenester som rørlegger, snekker, mur og betong.
Hvem er styreleder i Consist AS?
Styrets leder i Consist AS er Hallgeir Dahl.
Hvem er største aksjonær i Consist AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Hallgeir Dahl største eier i Consist AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Consist AS for i 2024?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 8,81 mill kr, opp 38 % fra 2023. Egenkapitalen var 486 999 kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.