Sameiet Nissetorget Savalen
- Omsetning
- 13,7 mill
- +33,2 %
- Resultat
- 13,6 mill
- +33,6 %
Om Sameiet Nissetorget Savalen
Sameiet Nissetorget Savalen er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Tynset, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. I 2019 hadde Sameiet Nissetorget Savalen en omsetning på 13,66 mill kr, en økning på 33 % fra 2018. Selskapet endte året med et overskudd på 13,59 mill kr. Egenkapitalen var 26,84 mill kr ved utgangen av 2019. Selskapet er ett av 60 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Tynset, og ett av 47 211 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Eierseksjonssameie
API og MCPGET /company/818643012
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818643012" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818643012",
"name": "SAMEIET NISSETORGET SAVALEN",
"org_form": "ESEK",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TYNSET", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "818643012" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Sameiet Nissetorget Savalen: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sameiet Nissetorget Savalen registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sameiet Nissetorget Savalen stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2016–2019 · +33,2 % fra 2018 · +1 864,8 % over 3 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 13,66 mill kr | 13,59 mill kr | 13,59 mill kr | 27,14 mill kr | 26,84 mill kr | 295 619 kr |
| 2018 | 10,25 mill kr | 10,17 mill kr | 10,17 mill kr | 12,95 mill kr | 9,00 mill kr | 3,94 mill kr |
| 2017 | 2,46 mill kr | 444 629 kr | 444 629 kr | 3,72 mill kr | 444 629 kr | 3,27 mill kr |
| 2016 | 695 158 kr | 356 697 kr | 356 697 kr | 356 697 kr | 356 697 kr | 0 kr |
Balanse
2019Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2019 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/818643012/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818643012/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818643012",
"years": [
{
"year": 2019,
"revenue": 13658779,
"operating_profit": 13587258,
"net_profit": 13589587,
"equity": 26844853,
…
},
{
"year": 2018,
"revenue": 10253126,
"operating_profit": 10166898,
"net_profit": 10168843,
"equity": 9003472,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "818643012" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sameiet Nissetorget Savalen per år.
Hvordan har omsetningen til Sameiet Nissetorget Savalen utviklet seg fra 2016 til 2019?
Hva var driftsmarginen til Sameiet Nissetorget Savalen i 2019?
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 22.10.2026Forretningsfører
1Sist endret 23.06.2017API og MCPGET /company/818643012/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818643012/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818643012",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "818643012" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sameiet Nissetorget Savalen?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Sameiet Nissetorget Savalen?
List alle roller i Sameiet Nissetorget Savalen: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sameiet Nissetorget Savalen | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Tynset | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.10.2026 | Styre ↗ |
| 10.12.2020 | Revisor ↗ |
| 11.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.11.2019 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.11.2019 | Styre ↗ |
| 1.11.2019 | Foretaksnavn ↗ |
| 14.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.10.2018 | Revisor ↗ |
| 21.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/818643012/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818643012/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818643012",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-22", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2020-12-10", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "818643012" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sameiet Nissetorget Savalen sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sameiet Nissetorget Savalen sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Sameiet Nissetorget Savalen i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Einar Aakerøien(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 0,5 % av driftsinntektene — 67,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2019 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 99,5 % | 18,4 % |
| Resultatmargin | 99,5 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 98,9 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 91,81 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 50,6 % | 8,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +33,2 % | +3,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2019 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 0,5 % | 68,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/818643012/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/818643012/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "818643012",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21423,
"revenue": { "value": 13658779, "percentile": 0.9742 },
"operating_margin": { "value": 0.9948, "percentile": 0.9976 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "818643012" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sameiet Nissetorget Savalen på i bransjen?
Hvor ligger Sameiet Nissetorget Savalen blant de 21423 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sameiet Nissetorget Savalen sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Sameiet Nissetorget Savalen
Hvor stor er bransjen Sameiet Nissetorget Savalen tilhører?
Sameiet Nissetorget Savalen er ett av 60 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Tynset, og ett av 47 211 på landsbasis.
Hvor lenge har Sameiet Nissetorget Savalen eksistert sammenlignet med bransjen?
Sameiet Nissetorget Savalen ble etablert i 2005 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 55 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Sameiet Nissetorget Savalen sammenlignet med bransjen?
Medianen for aktiviteter i borettslag og boligsameier er en driftsmargin på 18,4 %. Sameiet Nissetorget Savalen lå på 99,5 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Sameiet Nissetorget Savalen?
Selskapet er i ordinær drift som Eierseksjonssameie. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sameiet Nissetorget Savalen i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Sameiet Nissetorget Savalen?
Sameiet Nissetorget Savalen er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Eierseksjonssameie.
Hva slags selskap er Sameiet Nissetorget Savalen?
Organisasjonsformen til Sameiet Nissetorget Savalen er Eierseksjonssameie, forkortet ESEK.
Hva omsatte Sameiet Nissetorget Savalen for i 2019?
I 2019 omsatte Sameiet Nissetorget Savalen for 13,66 mill kr, opp 33 % fra 2018. Årsresultatet ble et overskudd på 13,59 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Sameiet Nissetorget Savalen?
Driftsresultatet for 2019 var 13,59 mill kr (driftsmargin 99,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Sameiet Nissetorget Savalen?
Ved utgangen av 2019 hadde Sameiet Nissetorget Savalen en egenkapital på 26,84 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 98,9 %.
Hvilket org.nr har Sameiet Nissetorget Savalen?
Sameiet Nissetorget Savalen har org.nr 818 643 012 og er registrert som Eierseksjonssameie i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.