Academedia Norge AS
Investorportefølje (2025) — 3 selskaperSe historiske investeringer →
Academedia Norge AS er registrert som aksjonær i 3 norske selskaper i siste årgang av aksjonærregisteret, med eierhistorikk tilbake til 2015. Porteføljen er konsentrert om utgivelse av bøker og utleie av egen eller leid fast eiendom, med tyngdepunkt i Karmøy. Porteføljeselskapene har til sammen 65 ansatte, og eierandelsvektet omsetning er 121,69 mill kr. 1 av selskapene er lønnsomme, 3 er majoritetsposter.
Se selskapsprofilInvesteringer over tid
Porteføljesignaler
Hva porteføljeselskapene til Academedia Norge AS faktisk gjør, av 3 selskaper (siste år).
- Lønnsomme selskaper1 av 3
- Majoritetseid (>50 %)3 av 3
- Mottar offentlig støtte1 av 3
- Har patent eller varemerke0 av 3
- Vinner offentlige anbud0 av 3
- Lyser ut stillinger0 av 3
- Konkurs eller avvikling0 av 3
Sektorfordeling
Topp bransjer i porteføljen
Geografisk fordeling
Hvor selskapene er registrert
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Academedia Educational Services AS | Karmøy | 100.0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Espira Gruppen AS | Karmøy | 100.0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Espira Eiendom AS | Karmøy | 100.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Selskapseiere i samme bransjer og kommuner
Selskaper med eierandeler i samme bransjer eller kommuner som denne porteføljen.
- 251 selskaperLæringsverkstedet AS251 i samme bransje
- 110 selskaperEspira Barnehager AS108 i samme bransje · 110 i samme kommune
- 205 selskaperRagde Eiendom AS177 i samme bransje
- 172 selskaperAka AS162 i samme bransje
- 148 selskaperSfr Barnehager AS148 i samme bransje · 2 i samme kommune
- 99 selskaperCom Eiendom AS79 i samme bransje
- 87 selskaperCoop Norge Eiendom AS69 i samme bransje
- 65 selskaperNorlandia Barnehagene AS65 i samme bransje
Folk spør om Academedia Norge AS
Hvilke selskaper eier Academedia Norge AS?
Academedia Norge AS er registrert som aksjonær i 3 norske selskaper, ifølge Skatteetatens aksjonærregister for 2025. Hele porteføljen listes på denne siden.
Hvor har Academedia Norge AS størst eierandel?
Academedia Norge AS eier 100 % av Academedia Educational Services AS — den største enkeltposten i porteføljen.
Hva slags selskaper eier Academedia Norge AS?
Academedia Norge AS har flest eierposter i Utgivelse av bøker (1 selskap), Utleie av egen eller leid fast eiendom (1 selskap) og Førskoleundervisning og drift av barnehager (1 selskap). Hele sektorfordelingen vises på denne siden.
Hvor stor er porteføljen til Academedia Norge AS?
Vektet etter eierandel står porteføljen til Academedia Norge AS for en omsetning på 121,69 mill kr, og selskapene har til sammen 65 ansatte.
Hvor lenge har Academedia Norge AS vært aksjonær?
Academedia Norge AS har vært registrert som aksjonær siden 2015, som er det første året med data i Skatteetatens aksjonærregister for denne eieren.